Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль ендокринних дизрупторів у патології статевого дозрівання дівчат –підлітків та шляхи профілактики його порушень

Роль ендокринних дизрупторів у патології статевого дозрівання дівчат –підлітків та шляхи профілактики його порушень

Назва:
Роль ендокринних дизрупторів у патології статевого дозрівання дівчат –підлітків та шляхи профілактики його порушень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Воскресенська Олена Олегівна
УДК 618. 172 - 02: 616.43 - 008
 
 
Роль ендокринних дизрупторів у патології статевого дозрівання дівчат –
підлітків та шляхи профілактики його порушень
 
14.01.01 – акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України
Зелинський Олександр Олексійович
Одеський державний медичний університет МОЗ України
Завідувач кафедри перинатальної медицини, дитячої та підліткової гінекології
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор
Голота Владислав Якович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України
завідувач кафедри акушерства і гінекології №3
Доктор медичних наук, професор
Нізова Наталія Миколаївна,
Одеський державний медичний університет МОЗ України
професор кафедри акушерства та гінекології
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 11 ” травня 2001 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради (Д.41.600.01) при Одеському державному медичному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету за адресою: : 65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3.
Автореферат розісланий “ 9 ” квітня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
д. мед. н., професор Годлевський Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Охороні здоров'я дівчинки придається пріоритетне зна-чення на державному рівні, що відзначено в національних програмах “Плану-вання сім’ї” та “Діти України” (Р.Ф. Богатирьова та ін., 1999). Несприятливі демографічна ситуація й низький рівень репро-дуктивного здоров'я підлітків України скла-дають медико-соціальну проблему, що потребує термінового вирі-шення (В.М. Запорожан та ін., 1998; Н.М. Ні-зова та ін., 1998; Б.М. Венцковсь-кий та ін., 1999; О.О. Зелінський та ін., 2000). За даними МОЗ України близько 90% підліт-ків України мають відхилення в загальному стані здо-ров'я. За 1990 – 2000 р.р. ви-явилася тен-денція зростання порушень статевого дозрі-вання та роз-ладів менстру-аль-ного циклу у дівчат (І.Б. Вовк та ін., 2000).
Дослідження останніх років показали, що дія ряду ксенобіотиків навколиш-нього середовища подібна ефектам гормонів чи їх антагоністів. Ці екотоксиканти виділені в групу ендокринних дизрупторів (ЕД) (R.Kavloc, 1996). Маючи деяку подібність за хімічною структурою з гормонами, ЕД мо-жуть зв'язуватися з біл-ками стероїдних гормонів (рецепторами, транспортними білками чи ферментами їх метаболізму) і порушувати гормональний гомеостаз (R. Cooper, 1997). Значна частка ЕД представлена пестицидами, здатними інгі-бу-вати аро-матазу або зв'язу-ватися з естрогенорецепторами (W. Keise, 1996).
Незважаючи на ряд експериментальних даних і спостережень явищ фемінізації, мас-кулінізації та спаду фертильністі у популяціях диких тварин під впливом екотоксикантів (S. Feist, 1999), фактичні дані та уявлення про механізми дії пестицидів середовища на статевий розвиток і репродуктивне здоров'я дівчат обмежені.
Бі-льшість регіонів Одеської області “денатуровані пестицидами” (Л.И. Звольский і др., 1991). У цьому зв'язку значний інтерес викликають природні ре-човини рослинного походження - фітоестрогени, які здатні витискати синте-тичні ксеноестрогени із тканин.
Ці дані висувають питання про можливий зв'язок патології статевого дозрівання з присутністю ЕД, тобто поширеності її у регіонах із високим рів-нем забруднення екотоксикантами. Актуальність вивчення даної проблеми обумовлена як зростанням рівня патології статевого дозрівання у дівчат та підлітків, недослідженності патогенетичних механізмів їх розвитку, так і необхідністю розробки заходів профілактики порушень репродуктив-ної функції жінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Роль ендокринних дизрупторів у патології статевого дозрівання дівчат –підлітків та шляхи профілактики його порушень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок