Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Функціонально заміщені 7-алкілселено-1,4-дигідро-1,6-нафтиридини: синтез багатокомпонентною конденсацією, властивості та будова

Функціонально заміщені 7-алкілселено-1,4-дигідро-1,6-нафтиридини: синтез багатокомпонентною конденсацією, властивості та будова

Назва:
Функціонально заміщені 7-алкілселено-1,4-дигідро-1,6-нафтиридини: синтез багатокомпонентною конденсацією, властивості та будова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Роман Сергій Володимирович
УДК 547.834.2
Функціонально заміщені
7-алкілселено-1,4-дигідро-1,6-нафтиридини:
синтез багатокомпонентною конденсацією,
властивості та будова
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса
Шев--чен--ка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор хімічних наук, доцент
Дяченко Володимир Данилович,
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри хімії
Офіційні опоненти: – доктор хімічних наук, доцент
Десенко Сергій Михайлович,
НТК “Інститут монокристалів” НАН України,
завідувач відділу фотоактивних гетероциклічних сполук,
м. Харків–
кандидат хімічних наук, с.н.с.
Ліпсон Вікторія Вікторівна,
Інститут проблем ендокринної патології АМН України,
завідувач лабораторії синтезу антидіабетичних сполук, м. Харків
Провідна установа – Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
відділ хімії азолів, м. Донецьк
Захист відбудеться “_20_” __квітня__ 2001 р. о _15_ годині в ауд. 7-80 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 при Харківському національному університеті ім. В.Н. Ка-разіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “_14_” __березня__ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Логінова Л.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В ряду найважливіших біологічно активних сполук, що використову-ються для одержання лікарських засобів широкої фармакологічної дії, одне з провідних місць займають нафтиридини та їх похідні. Зокрема, серед них знайдено препарати для лікування атеро-склерозу і діабету, сполуки з кардіотонічною, протитуберкульозною, протипухлинною та ВІЛ-активністю. В їх числі і заміщені 1,6-нафти-ридини.
Враховуючи високу практичну значущість 1,6-нафтиридинів та відносно невеликий набір методів їх синтезу, заснований на відомих способах одержання хінолінів, а також той факт, що се-леновміщуючі нафтиридини – нові, практично не вивчені сполуки, їх синтез і дослідження власти-востей уявляються актуальним завданням. Зокрема, перспективні однореакторні методи їх одер-жання, що базуються на багатокомпонентній конденсації, і, тому, потенційно придатні для пошуку біологічно активних речовин комбінаторною хімією.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. З 1976 року тематика НДР кафедри хімії Луганського державного педагогічного університету тісно пов’язана з вивченням азото- та халькогеновміщуючих гетероциклічних систем. Подана дисертаційна робота є складовою частиною планових фундаментальних досліджень “Розробка методів синтезу, дослідження хімічних властивостей та біологічної активності заміщених піридин- і хінолінхалькогенонів та конденсованих 4Н-піранів як сполук з широкою фармакологічною дією” (номер державної реєстрації 01980002637 від 20.04.98 р.) та координаційного плану “Нові біологічно активні речовини та екологічно безпечні технології для медицини, сільського господарства і захисту матеріалів від біопошкоджень” (у відповідності до наказу Міносвіти України № 37 від 13.02.97 р.). Роль автора полягала в розробці методів синтезу та вивченні хімічних властивостей заміщених 7-алкілселено-1,4-дигідро-1,6-наф-тиридинів – нових перспективних біосубстратів.
Мета дослідження. Встановити закономірності в реакціях ,-ненасичених кетонів та їх структурних аналогів з двократною молярною кількістю ціаноселено-ацетаміду і алкілгалогенідами, що каталізуються N-метилморфоліном, та на їх основі розробити зручні, препаративні, регіо-скеровані методи синтезу заміщених 7_алкіл-селено-1,4-дигідро-1,6-нафтиридинів, їх похідних і но-вих гетероциклічних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Функціонально заміщені 7-алкілселено-1,4-дигідро-1,6-нафтиридини: синтез багатокомпонентною конденсацією, властивості та будова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок