Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІ І ТЕКСТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ

ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІ І ТЕКСТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ

Назва:
ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІ І ТЕКСТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,50 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КИРИЧУК СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 82.09 821.161.2„19”
ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІ І ТЕКСТУАЛЬНІ АСПЕКТИ
ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Інституту філології й журналістики Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Руснак Ірина Євгеніївна,
Інститут філології й журналістики Вінницького державного
педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри новітньої української літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Меншій Аліса Миколаївна,
Миколаївський державний університет
ім. В.О. Сухомлинського,
доцент кафедри зарубіжної літератури.
Провідна установа – Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “28” вересня 2007 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, б-р Тараса Шевченка, 14.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “_27” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Із-поміж найпомітніших проблем сучасної української науки про літературу слід назвати об’єктивне репродукування процесу розвитку національного письменства перших десятиріч минулого віку. Зміна методологічних орієнтирів, можливість доступу до здобутків зарубіжної науки стимулюють дослідників до апробації різних методик літературознавчого аналізу, вироблення нових теоретичних підходів до прочитання літературних текстів. Розвиток української еміграційної літератури завваженої доби був прикметний передовсім енергійним поширенням націоналістичної ідеології і тяжінням до відродження вітчизняної культури. Чи не найрепрезентативнішою в цьому аспекті стала діяльність Юрія Івановича Липи (1900 – 1944). Його художній і науковий доробок довгий час перебував під забороною, ігнорувався, тому навіть донині джерельна база залишається обмеженою. Щоправда, за останні десятиліття в Україні було видано ряд поетичних і прозових творів, публіцистичних та історіософських праць Ю. Липи, що до того друкувалися лише за кордоном. Відтак нагальною вбачається потреба адекватного й усебічного літературознавчого аналізу його творчості в контексті найновіших здобутків історії та теорії літератури.
Актуальність дослідження. Діяльність Ю. Липи – одне зі знаменних явищ у складному процесі відродження й утвердження національної духовної культури та самосвідомості українського народу. Його мистецький світ – явище складне, багатогранне, внутрішній структурі якого властиве поєднання різновекторних стильових компонентів, що позначені філософсько-естетичною скомплікованістю й синкретичністю. Відтак наукове осмислення творчості митця потребує висвітлення її зв’язків із загальними тенденціями літературного процесу та розгляду в контексті інтертекстуальності. При цьому слід звернути особливу увагу на той факт, що самореалізація Липи як письменника невіддільна від його наукового й публіцистичного доробку, зв’язків із київськими „неокласиками”, „вісниківцями”, філософією ірраціоналізму, західноєвропейськими культурними традиціями.
Творча спадщина письменника і науковця налічує три поетичні збірки („Світлість”, 1925, „Суворість”, 1928, „Вірую”, 1931), роман „Козаки в Московії” (1934) та три збірки новел, оповідань і повістей під однойменною назвою „Нотатник” (1936 – 1937).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІ І ТЕКСТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ ЛИПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок