Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУВАННЯ В ПРОМИСЛОВОСТІ

ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУВАННЯ В ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУВАННЯ В ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,94 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Євдокимов Вадім Олександрович
УДК 338.45:330.322.5
ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУВАННЯ В ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.07.01 – економіка промисловості
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Ястремська Олена Миколаївна,
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри інформаційних систем
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Українська Академія державного управління
при Президентові України (Харківський філіал),
завідувач кафедри економіки і фінансів
кандидат економічних наук, професор
Коюда Павло Миколайович,
Харківський державний технічний університет
радіоелектроніки, завідувач кафедри
економіки та менеджменту
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
кафедра економіки та менеджменту,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “31” травня 2000 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.050.02 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий “27” квітня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Економічний розвиток України в значній мірі залежить від інтенсивності наповнення інвестиційних каналів реальними фінансовими ін’єкціями у пріоритетні галузі народного господарства. Домінантною серед них є промисловість. Слід зазначити, що значних інвестицій потребує не промисловість взагалі, а її окремі ланки – підприємства (господарські комплекси), які володіють достатніми обсягами основних виробничих фондів, але не спроможні динамічно пристосувати їх до мінливого зовнішнього середовища, в тому числі завдяки їхній застарілості. З іншого боку, досягнення НТП, нові проекти, які можуть бути запропоновані підприємствам, у багатьох випадках не знаходять свого виробника, а інвестор, який має капітал і хоче його примножити, не може вирішити питання відповідності рівня розвитку суб’єкта господарювання пропозиціям проекту, що гальмує процес інвестування. Таким чином, виникає об’єктивна необхідність комплексного розгляду зазначених окремих економічних елементів, об’єднання їх в систему “господарський комплекс-проект” на базі економічного обгрунтування процесу інвестиційного проектування.
Вирішенню цих питань присвячені роботи багатьох закордонних і вітчизняних вчених, серед яких слід виділити В.П.Бабича, Є.Р.Бершеду, В.Беренса, Г.Бірмана, І.А.Бланка, В.В.Бочарова, Дж. Ван Хорна, М.Х.Газєєва, А.Б.Ідрісова, В.В.Ковальова, І.В.Ліпсіца, П.Массе, А.Мертенса, О.О.Пересаду, П.Хавранека, Р.Холта, В.Д.Шапіро, У.Шарпа, С.Шмідта, А.І.Яковлєва та ін.
Актуальність теми. В сучасних умовах актуальність подальшої наукової розробки проблем економічного обгрунтування інвестицій значно зросла. Це пояснюється зміною загальних соціально-економічних умов, незадовільним станом інвестиційної діяльності в промисловості й окремих її ланках – підприємствах, необхідністю більш ефективного використання їхнього наявного виробничого потенціалу.
У зв’язку з цим постає необхідність вирішення теоретичних та методичних питань щодо класифікації інвестицій, визначення поняття готовності промислових господарських комплексів до впровадження пропозицій інвестиційних проектів і проведення їхньої кількісної оцінки, розрахунків економічної ефектив-ності проектних рішень, об’єднання переваг суб’єкта підприємницької діяльності з заходами проекту на основі комплексного підходу до процесу економічного обгрунтування інвестицій. При вирішенні цих проблем слід враховувати, що економіка України знаходиться в стані трансформації, яка супроводжується глобальною перебудовою господарського механізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЦЕСУ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУВАННЯ В ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок