Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗОРОВОЇ СИСТЕМИ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ШКОЛІ

ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗОРОВОЇ СИСТЕМИ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ШКОЛІ

Назва:
ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗОРОВОЇ СИСТЕМИ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. ГОРЬКОГО
МАСЛОВА НАТАЛЯ МИХАЙЛІВНА

УДК: 617.75-02:613.955
 
ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗОРОВОЇ СИСТЕМИ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ШКОЛІ
14.03.03 – нормальна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк ---- 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті
МОЗ України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Кочина Марина Леонідівна, Харківський державний медичний університет, зав. відділом медичної екології Центральної науково-дослідної лабораторії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Івнев Борис Борисович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, професор кафедри фізіології;
доктор медичних наук, професор Недзвецька Ольга Володимирівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, доцент кафедри офтальмології.
Провідна установа:
Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця, відділ фізіології головного мозку, НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “22”____червня_________2005 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 у Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр.Ілліча,16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М.Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр.Ілліча,16.
Автореферат розісланий “_23___”___квітня_____ 2005р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради д.мед.н., професор Солдак І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема охорони зору дітей та підлітків в Україні має надзвичайно важливе медичне значення. Про це свідчать і дані досліджень останніх років – стан зорових функцій у школярів значно погіршився (Коваленко В. В., Бесєдіна О. О., Рудавіна Н. Ф., 1994; Кочина М. Л., 1999). Причини тому різні.
Початок навчання дитини в школі є одним з істотних перехідних періодів, оскільки значною мірою змінюється соціальний та інформаційний статус її життя. Подібні зміни можна вважати для зростаючого дитячого організму кардинальними. У зв’язку з тим, що найбільш поширеним видом зорового навантаження для школярів є текстове, на цьому етапові основне навантаження лягає на зоровий аналізатор. Очам під час читання доводиться виконувати колосальну роботу, пов’язану з необхідністю розглядати текст, рухатися вздовж рядка й від рядка до рядка. Розглядання тексту, розпізнавання літер, особливо в недосвідченого читача, корелює зі значним напруженням акомодації та конвергенції, що може несприятливо позначитися на розвитку зорових функцій і станові зору взагалі й стати причиною виникнення спазму акомодації та короткозорості.
Формування й становлення зорової системи відбувається в процесі її адаптації до зорового навантаження, а отже, одержуваний результат багато в чому підпорядкований не тільки вихідному станові її елементів, а й характеру виконуваних зорових завдань. Адаптаційні можливості в дітей індивідуальні, тому й успішність у початковий період навчання, і загальний психосоматичний стан залежить від їх реалізації (Варвулєва І. Ю., 2000). З іншого боку, важливою умовою є необхідність постійно контролювати якість зорових завдань, їх кількість й умови висування. Кожному етапу формування зорової системи відповідає свій вид оптимального візуального навантаження (відповідні розміри об’єктів розрізнення, їхня колірна гама, світловий режим приміщень та ін.). Якщо будь-яка з умов не буде виконуватися, то незріла зорова система дитини потрапить у неадекватні умови функціонування, що викличе мобілізацію всіх резервів. Крім того, варто враховувати, що всі елементи людського організму не ідеальні, що в будь-яких парних органах існують відмінності, компенсація яких відбувається за рахунок встановлення певної системи зв’язків.
Урахування того, що в останні десятиріччя функціональні показники зорової системи дітей і підлітків у процесі навчання в Україні не досліджувалися, а також не вивчалися особливості функціонування зорової системи при контактах з навчальним навантаженням, зокрема виявлення основних закономірностей адаптації до нього з метою розробки заходів профілактики зорових розладів учнів, і зумовлюють актуальність обраної теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИНАМІКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗОРОВОЇ СИСТЕМИ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок