Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РЕОЛОГІЇ ТА ЕРИТРОЦИТАРНОЇ ЛАНКИ ГЕМОСТАЗУ В СИМЕТРИЧНИХ РЕГІОНАХ КРОВООБІГУ У ТВАРИН ТА ЛЮДЕЙ

ОСОБЛИВОСТІ РЕОЛОГІЇ ТА ЕРИТРОЦИТАРНОЇ ЛАНКИ ГЕМОСТАЗУ В СИМЕТРИЧНИХ РЕГІОНАХ КРОВООБІГУ У ТВАРИН ТА ЛЮДЕЙ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РЕОЛОГІЇ ТА ЕРИТРОЦИТАРНОЇ ЛАНКИ ГЕМОСТАЗУ В СИМЕТРИЧНИХ РЕГІОНАХ КРОВООБІГУ У ТВАРИН ТА ЛЮДЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,35 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.І.ПИРОГОВА
ТКАЧЕНКО ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК: 612.134 /. 135-092.6/.9: 612.115
ОСОБЛИВОСТІ РЕОЛОГІЇ ТА ЕРИТРОЦИТАРНОЇ ЛАНКИ ГЕМОСТАЗУ В СИМЕТРИЧНИХ РЕГІОНАХ КРОВООБІГУ У ТВАРИН ТА ЛЮДЕЙ
14.03.03 - нормальна фізіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії, МОЗ України, Полтава
Науковий керівник:
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Міщенко Віталій Петрович,
Українська медична стоматологічна академія,
професор кафедри нормальної фізіології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Ходоровський Георгій Іванович,
Буковинський державний медичний університет,
професор кафедри фізіології
доктор медичних наук, професор
Жулкевич Ігор Валентинович,
Тернопільський державний медичний університет,
професор кафедри онкології, променевої діагностики,
терапії та радіаційної медицини
Захист відбудеться ”31”жовтня 2007р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.02 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
З дисертацією можливо ознайомитися в бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
Автореферат розісланий “19” вересня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент О.В.Власенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. У наш час накопичуються дані різних наук, які свідчать про те, що ідеї симетрії-асиметрії набувають рис принципу, тобто стають базисом теоретичної ідеї для пояснення найрізноманітніших явищ живої та неживої природи. Асиметрія існує на різних рівнях організації живої матерії (Gerendai I., Halasz В., 2001, Rodriguez-Lopez A.M., Jackson D.A., Iborra F., Cox L.S., 2002, Konishi S., Hayashi T., Uchida I., 2002) та є важливим фактором адаптації до змінних чи патологічних умов існування (Фокин В.Ф., Пономарёва Н.В., 2000). Окрім того, наявні дані, згідно яких чим більш симетричним є живий організм, тим ближче він до смерті, тим більша експресія того чи іншого відхилення від норми, розвитку того чи іншого патологічного процесу. А, значить, вивчення асиметрії, можливо, дозволить прогнозувати виникнення відхилення від норми, яке зароджується, за довгий час до появи видимих клінічних проявів і буде слугувати новим підходом до розуміння причини й патогенезу різних захворювань.
На жаль, доказів взаємозв?язку між асиметрією різних молекул та структурою внутрішніх органів у наш час ще не виявлено. Але у клінічній практиці лікарю часто доводиться констатувати різну частоту залучення тканин і органів у патологічний процес з правого та лівого боку (Смусин А.Я., Рыбина И.Я., Слезин В.Б., 2001), зокрема, і при захворюваннях, які безпосередньо стосуються порушень у системі гемокоагуляції (Фёдорова З.Д., 1977), у тому числі її еритроцитарної ланки. А оскільки кров віддзеркалює усі процеси, які відбуваються в організмі, наявність органної, тканинної, клітинної і молекулярної форм асиметрії, безсумнівно, буде впливати на асиметрію системи крові.
У літературі практично відсутні дані щодо асиметрії реологічних властивостей крові та показників еритроцитарної ланки системи гемостазу. У той же час деякі наукові джерела підкреслюють феномен мембранної асиметрії еритроцитів (Kamp D., Sieberg T., Haest C.W., 2001, Kong O.Y., Wu X., Li L., Peng W.X., 2001). Вважають, що нормальний еритроцит, який циркулює у крові, постійно підтримує сильну асиметрію ліпідного розподілу, а втрата мембранної асиметрії призводить до видалення еритроцитів із судинного русла (Горлов А.А., Бисюк Ю.А., Рыбалко С.Ю., 2002) або запуску процесів гемокоагуляції (Кузник Б.И., 2001, Wandersee N.J., Tait J.F., Barker J.E., 2000).
На сьогодні відмічається тенденція до росту тромбофілій, окремою формою яких вважають власне еритроцитарну (внаслідок порушення фізико-хімічних властивостей еритроцитарних мембран) (Ройтман Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РЕОЛОГІЇ ТА ЕРИТРОЦИТАРНОЇ ЛАНКИ ГЕМОСТАЗУ В СИМЕТРИЧНИХ РЕГІОНАХ КРОВООБІГУ У ТВАРИН ТА ЛЮДЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок