Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
БЕЗНОСОВ Михайло Анатолійович
УДК 316.42
СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ
(ПОРІВНЯЛЬНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 22.00.01 – Теорія та історія соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата соціологічних наук
Харків - 1999


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Харківському державному університеті, Міністерство освіти України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ЯКУБА Олена Олександрівна,
завідуюча кафедрою соціології
Харківський державний університет
 
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ПОПОВА Ірина Марківна,
кафедра соціології
Інституту соціальних наук
Одеського державного університету
ім. І.І.Мечнікова
кандидат філософських наук, доцент
Поступний Олександр Миколайович,
завідуючий кафедрою соціології і права
Харківського державного політехнічного університету
Провідна організація: Національна юридична академія України
ім.Ярослава Мудрого, кафедра соціології і політології
Захист відбудеться 18 червня 1999 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15. Харківського державного університету за адресою: 310002, вул. Мироносицька, 1. Ауд 2-25
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці ХДУ за адресою: 310077, Харків, майдан Свободи, 4
Автореферат розісланий 18 травня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради: І.І.Шеремет


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження
Колапс соціалізму в 1989-1991 роках призвів до періоду суттєвих економічних, соціальних і політичних змін. Для соціологів і політологів, які цікавляться динамікою цих змін, мабуть, не існує більш цікавої сфери досліджень, ніж проблеми трансформації постсоціалістичних країн. Безліч тем у великій кількості джерел, які з’явились останнім часом, свідчить, що практично немає теоретичних проблем в соціальних науках, які б не можна було плідно вивчити в емпіричному контексті Східної Європи та колишнього Радянського Союзу: від питань формування індивідуальної та колективної ідентичності до розпаду і створення політичних та економічних систем. Вчені-суспільствознавці були залучені до консультаційної діяльності, допомагаючи постсоціалістичним урядам вирішувати питання стратегії та політики трансформації. Фактично, одним з основних питань в дискусіях про трансформацію була проблема стратегії: ринкова економіка повинна бути створена чи шляхом швидких і одночасних змін через так звану “шокову терапію”, чи поступово, з плином часу. Саме це протиріччя між “радикалізмом” і “градуалізмом” (поступовістю) та методами їх практичного здійснення і є однією з основних проблем, які розглядаються у дисертаційній роботі. Якою мірою і за яких умов сучасні суспільства можуть бути фундаментально штучно реструктуровані?
Майже універсальним припущенням до теперішнього часу було те, що колишні соціалістичні суспільства можуть бути штучно реструктуровані за зразком розвинутих капіталістичних демократій на Заході і що умови для цього виникли під час падіння соціалістичних режимів. Однак, оптимізм реформаторів похитнувся разом з тим, як постсоціалістичні суспільства пристосовувалися до економічного спаду, соціальних проблем і політичної невизначеності. Немає необхідності поки що оголошувати цей проект всеосяжних соціальних змін успіхом або невдачею. Ще рано давати загальну оцінку. Більш того, умови і результати відрізняються в різних країнах. І тільки диференційований аналіз може забезпечити більш чи менш збалансовану оцінку постсоціалістичного простору.
Проблемна ситуація полягає у розрізненості підходів до визначення трансформації і шляхів виходу з кризового стану, а також у недостатній вивченості досвіду успішних трансформацій і нерозробленості концепції системної трансформації з урахуванням можливих соціальних наслідків радикальних економічних і політичних реформ.
Зв’язок роботи з науковими темами. Тема дисертації відповідає науково-дослідницькій темі “Зміни соціального простору в період трансформації українського суспільства” кафедри соціології соціологічного факультету Харківського державного університету і розробляється в її межах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок