Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток ідеЙ гуманістичноЇ педагогіки в початковій освіті України (друга половина ХХ століття)

Розвиток ідеЙ гуманістичноЇ педагогіки в початковій освіті України (друга половина ХХ століття)

Назва:
Розвиток ідеЙ гуманістичноЇ педагогіки в початковій освіті України (друга половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Г.С.СКОВОРОДИ
Землянська Валентина Федорівна
УДК 373.31.(477) (09)
Розвиток ідеЙ
гуманістичноЇ педагогіки
в початковій освіті України
(друга половина ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Слов’янському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
Якушко Наталія Михайлівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, декан факультету початкового навчання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки;

кандидат педагогічних наук, доцент
Шпак Валентина Павлівна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, докторант.
Провідна установа – Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра дошкільної та початкової освіти, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться „23лютого 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий „22січня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідження проблеми. Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті та Державна комплексна програма „Вчитель” передбачають реформування шкільної освіти на принципах гуманізму. Сучасна реформа кардинально відрізняється від усіх попередніх тим, що вперше здійснюється за ідеями ціннісного буття людини, за логікою її історичного розвитку, яка передбачає повноцінний інтелектуально-духовний розвиток кожної особистості, її всебічну творчу самореалізацію.
Досі пошук шляхів реалізації гуманістичної педагогіки був пов’язаний, в основному, з цінностями ідей захисту, підтримки школярів, з утвердженням їхніх прав, свобод та інтересів. Сьогодні відбулися суттєві зміни в розумінні й глибокому осмисленні складності трансформації сучасного освітнього процесу. Гуманізація освіти полягає в утвердженні людини як найвищої соціальної цінності, у найповнішому розкритті її здібностей і задоволенні різноманітних освітніх потреб, забезпеченні пріоритетності загальнолюдських цінностей, гармонії стосунків людини та навколишнього середовища. Педагогічною наукою сьогодні ведеться пошук нових моделей організації навчально-виховного процесу в школі, для створення якісно нових стосунків між суб’єктами навчання, спрямованих на гуманізацію навчально-виховного процесу. Одним із шляхів модернізації освіти є творче використання здобутків педагогів-гуманістів різних епох взагалі та новаторського періоду у вітчизняній педагогіці другої половини ХХ століття, зокрема.
Ідея гуманного ставлення до дітей завжди була притаманна вітчизняній педагогіці, про що свідчить вихід у світ багатотомної „Антології гуманної педагогіки”, яка об’єднує в часі і просторі основні ідеї великих гуманістів від Конфуція до сьогодення. Педагогічні ідеї становлення гуманізму як основи організації суспільства й життєдіяльності людини сформульовані у працях видатних вітчизняних педагогів: А.Макаренка, Г.Сковороди, В.Сухомлинського, К.Ушинського та ін.
Гуманістичні тенденції знайшли своє відображення в зарубіжній педагогіці (А.Дістервега, Я.Коменського, Д.Дьюї, А.Маслоу, М.Монтессорі, С.Паттерсона, Й.Песталоцці, К.Роджерса, Л.Рона, Ж.-Ж.Руссо, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розвиток ідеЙ гуманістичноЇ педагогіки в початковій освіті України (друга половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок