Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОРОНКОВ ДЕНИС КОСТЯНТИНОВИЧ
УДК 658.589.: 330.131.7
УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ
Спеціальність 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському державному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор Бузько Ірина Романівна, Східноукраїнський державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувачка кафедри міжнародної економіки (м. Луганськ).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гранатуров Володимир Михайлович, Українська Академія зв’язку ім. О.С.Попова Державного комітету зв'язку та інформації України, професор кафедри економіки зв'язку (м. Одеса );
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Горячіх Ніна Іванівна, Луганська філія Інституту економіко-правових досліджень НАН України, вчений секретар філії (м. Луганськ).
Провідна установа - Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ).
Захист відбудеться 5 жовтня 2000 року о 16 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському державному університеті за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського державного університету за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий 2 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козаченко Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конкурентні відносини стимулюють підприємства до впровадження нововведень. Впровадження нововведень здійснюється шляхом розробки та реалізації інноваційних проектів, які, з одного боку, несуть певну вигоду для підприємства, а, з іншого - містять високий ступінь ризику. Вчасне розпізнати ризик інноваційного проекту, виявити його джерела і напрямки зниження є завданнями управління інноваційними проектами.
Управління ризиком інноваційних проектів є відносно новим процесом для українських підприємств. Аналіз сучасної економічної літератури дає підставу констатувати, що у теперішній час у вітчизняній і зарубіжній теорії і практиці немає єдиного підходу до управління ризиком інноваційних проектів. Значна частина наукових праць містить теоретичні дослідження і методи виміру рівня ризику у сфері фінансів, інвестицій і інших сферах. Разом із тим відчувається явний дефіцит праць, яки присвячено управлінню ризиком при розробці і впровадженні інноваційних проектів.
Дослідження в області управління ризиком інноваційних проектів не досить підкріплені методичними розробками. Методи аналізу, оцінки та обмеження ризику, що використовуються у таких сферах діяльності підприємства як фінансова, інвестиційна і т. ін., не дозволяють адекватно реагувати на прояви ризику при розробці і реалізації інноваційних проектів, а тим більше – управляти їм з метою ефективного відбору та реалізації інноваційних проектів.
Складність процесу управління ризиком інноваційних проектів, відсутність спеціального наукового і методичного забезпечення управління ризиком при їх розробці та реалізації, необхідність формування відповідних механізмів та інструментів управління обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її актуальність та значущість для розвитку теорії та практики управління інноваційними проектами.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до тематики держбюджетних науково-дослідних робіт Східноукраїнського державного університету. При підготовці розділу "Оцінка ризику інноваційної та інвестиційної діяльності підприємств" (тема ГН–35-98 "Дослідження та формування теоретичних основ забезпечення стійкості великомасштабних економічних систем", номер державної реєстрації 198U002864) автором розроблено методику діагностики ризику інноваційних проектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок