Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИСТАЛООПТИКА ТА СПЕКТРОСКОПІЯ НЕСПІВМІРНО МОДУЛЬОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛАСТИКІВ Cs2HgCl4, Cs2HgBr4 і Cs2CdBr4

КРИСТАЛООПТИКА ТА СПЕКТРОСКОПІЯ НЕСПІВМІРНО МОДУЛЬОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛАСТИКІВ Cs2HgCl4, Cs2HgBr4 і Cs2CdBr4

Назва:
КРИСТАЛООПТИКА ТА СПЕКТРОСКОПІЯ НЕСПІВМІРНО МОДУЛЬОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛАСТИКІВ Cs2HgCl4, Cs2HgBr4 і Cs2CdBr4
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ОПТИКИ
ТРАЧ ІГОР БОГДАНОВИЧ
УДК 535.55; 535.34
КРИСТАЛООПТИКА ТА СПЕКТРОСКОПІЯ НЕСПІВМІРНО МОДУЛЬОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛАСТИКІВ
Cs2HgCl4, Cs2HgBr4 і Cs2CdBr4
01.04.05. — Оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізичної оптики Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Влох Ростислав Орестович,
Інститут фізичної оптики, заступник директора
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
Капустяник Володимир Богданович,
доцент кафедри нелінійної оптики
Львівського Національного університету ім.Ів. Франка
доктор фізико-математичних наук, професор
Шпотюк Олег Йосипович
НВО “Карат” (м.Львів),
Заступник генерального директора
Провідна установа: Ужгородський Національний університет, кафедра фізики напівпровідників.
Захист відбудеться “14” грудня 2004 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .071.01 при Інституті фізичної оптики за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 23.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізичної оптики за адресою:
79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 23.
Автореферат розісланий 12 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фiз.-мат. наук, доцент Климiв І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Явища кристалооптики є одними з найінформативніших та найчутливіших, щодо дослідження структурних перетворень в твердих тілах. Крім цього, вони лежать в основі конструювання робочих елементів та пристроїв керування оптичним випромінюванням. Загально відомо, що кристалічні середовища характеризуються оптичними матеріальними константами, які описують той чи інший кристалооптичний ефект. З точки зору застосування в пристроях керування оптичним випромінюванням відповідні матеріальні константи повинні бути якомога більшими. Тому, оптичне матеріалознавство, як один з напрямків розвитку кристалооптики та оптики в цілому, передбачає пошук і дослідження робочих матеріалів, які б задовольняли сучасним вимогам. До цих вимог необхідно віднести високу ефективність, або енергозбереження, порівняну простоту в отриманні і екологічність та ін. До матеріалів, які в основному використовуються, зокрема, в акустооптичних приладах керування оптичним випромінюванням відносяться добре відомі кристали парателуриту (TeO2) та ніобату літію (LiNbO3). Не дивлячись на високу акустооптичну ефективність цих кристалів, вони непридатні для функціонування в ультрафіолетовій та в далекій інфрачервоній областях спектру. Більше того, отримання парателуриту і його обробка вимагає дотримання умов техніки безпеки з точки зору токсичності даного матеріалу.
Основним параметром, який характеризує ефективність акустооптичної взаємодії є коефіцієнт акустооптичної якості (М2), який в першу чергу залежить від швидкості поши-рення ультразвукових хвиль в акустооптичному матеріалі. Тобто, дані швидкості повинні бути якомога меншими для забезпечення ефективної дифракції світла. З іншого боку ві-домо, що саме кристали сегнетоеластиків володіють низькими швидкостями акустичних хвиль, у зв’язку з нестабільністю акустичних фононів у точці Кюрі. Тому пошук ефектив-них акустооптичних матеріалів серед сегнетоеластичних кристалів є перспективним. Са-ме до таких кристалів відносяться неспівмірні сегнетоеластики групи Cs2ВХ4 де В=Hg, Cd, а X=Cl, Br. Слід також зауважити, що послідовність фазових переходів у даних крис-талах до кінця ще не з’ясована. Зокрема, поведінка кристалів Cs2HgCl4 при фазових переходах не узгоджується з поведінкою інших представників даного сімейства – кристалів Cs2CdBr4 і Cs2HgBr4, і на даний час загальна фазова діаграма для даних кристалів не запропонована. Відомо, що оптичні методи досліджень фазових переходів у фероїках є доволі чутливими до структурних змін, як на макроскопічному рівні так і на рівні динаміки ґратки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КРИСТАЛООПТИКА ТА СПЕКТРОСКОПІЯ НЕСПІВМІРНО МОДУЛЬОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛАСТИКІВ Cs2HgCl4, Cs2HgBr4 і Cs2CdBr4

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок