Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ У АНГЛІЇ Й УЕЛЬСІ (КІНЕЦЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ У АНГЛІЇ Й УЕЛЬСІ (КІНЕЦЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

Назва:
СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ У АНГЛІЇ Й УЕЛЬСІ (КІНЕЦЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,96 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Авшенюк Наталія Миколаївна
УДК 006.1:371.134(410.1:410.3):7129”19”:3721”20”
СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ
У АНГЛІЇ Й УЕЛЬСІ
(КІНЕЦЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, м. Київ
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор ПУХОВСЬКА Людмила Прокопівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ, завідувач відділу порівняльної професійної педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України ЛУГОВИЙ Володимир Іларіонович, Національна академія державного управління при Президентові України, ректор;
кандидат педагогічних наук, доцент КІЩЕНКО Юлія Володимирівна, Херсонський державний університет, завідувач кафедри практичного курсу та методики англійської мови.
Провідна установа: | Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 29 червня 2005 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 27 травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У кінці ХХ- на початку ХХІ ст. пріоритетними завданнями розвитку освіти стали ефективність, доступність, якість. Якісна освіта розглядається світовим співтовариством як інструмент соціальної і культурної злагоди й економічного зростання. Сьогодні жодна держава не задоволена системою своєї освіти - всі в пошуках новацій, які б давали відчутні результати.
Перетворення освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства в продуктивну силу призвело до зростання рівня суспільних сподівань щодо зростання результатів праці вчителів. У міжнародних та національних документах вчителі ХХІ століття проголошуються носіями сучасних і майбутніх суспільних змін, тобто провідними суб’єктами вирішення завдань сучасних системних реформ освіти. Одночасно, будучи частиною проблеми якості освіти, вчительство виступає як об’єкт реформ, спрямованих на запровадження стандартів.
Потреби інтеграції України до європейського та світового освітнього простору зумовлюють необхідність розв’язання ряду складних проблем щодо модернізації професійної підготовки вчителя і сфери педагогічної освіти в цілому. Згідно з Національною доктриною розвитку освіти (2002 р.) до них віднесено розроблення та запровадження державних стандартів педагогічної освіти різних освітньо-кваліфікаційних рівнів і державних стандартів післядипломної педагогічної освіти. Більш конкретних форм це завдання набуває в Державній програмі „Вчитель”, затвердженій Постановою кабінету Міністрів України від 28.03.2002 року № 379 та в Концептуальних засадах розвитку педагогічної освіти України та її інтеграції в європейський освітній простір, затверджених Міністерством науки і освіти України 31.12.2004 року № 988. Відповідно до цих документів, зміст педагогічної освіти з провідних спеціальностей для різних освітньо-кваліфікаційних рівнів визначається галузевими стандартами вищої педагогічної освіти та стандартом вищої освіти вищого навчального закладу і передбачає також фундаментальну, психолого-педагогічну, методичну, інформаційно-технологічну, практичну і соціально-гуманітарну підготовку педагогічних та науково-педагогічних працівників.
Розбудова єдиного європейського освітнього простору, гармонізація національних систем освіти, зокрема, педагогічної, в умовах розвитку ринку освітніх послуг актуалізують проблеми еквівалентності кваліфікацій, навчальних курсів, дипломів, свідоцтв тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ У АНГЛІЇ Й УЕЛЬСІ (КІНЕЦЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок