Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОПОГРАФІЯ, ЗВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВУШНОГО ВЕГЕТАТИВНОГО ВУЗЛА У ЛЮДЕЙ ЗРІЛОГО ТА ПОХИЛОГО ВІКУ

ТОПОГРАФІЯ, ЗВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВУШНОГО ВЕГЕТАТИВНОГО ВУЗЛА У ЛЮДЕЙ ЗРІЛОГО ТА ПОХИЛОГО ВІКУ

Назва:
ТОПОГРАФІЯ, ЗВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВУШНОГО ВЕГЕТАТИВНОГО ВУЗЛА У ЛЮДЕЙ ЗРІЛОГО ТА ПОХИЛОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Горбаченко Олег Борисович
УДК 611. 833. 32 - 053. 9
ТОПОГРАФІЯ, ЗВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ВУШНОГО ВЕГЕТАТИВНОГО ВУЗЛА У ЛЮДЕЙ ЗРІЛОГО ТА ПОХИЛОГО ВІКУ
 
 
14.03.01 - нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, м. Полтава.
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент Терещенко Анатолій Олександрович, Харківський державний медичний університет, професор кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Бобін Володимир Вікторович, Харківський державний медичний університет, професор кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, професор Топоров Геннадій Миколайович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри ендоскопії, хірургії та топографічної анатомії.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “_28_” жовтня 2004 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків – 22, пр. Правди, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків – 22, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 27”вересня 2004 р.
 
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Самохвалов В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У людей похилого віку дуже часто зустрічаються захворювання гілок трійчастого нерва (Дригант Л.П., 1980 ; Савицька О.Н., Карлов В.Н., 1983 ; та ін.). Одним з складних питаннь є взаємозв’язок клінічних проявів захворювань парасимпатичних вузлів голови з їх морфологічними змінами.
Відносно невелика частота синдромів вегетативних вузлів, складність їх діагностики і велика різноманітність клінічних проявів створюють певні труднощі (Ітіна Р.І., 1994 ; Pollock B.E., Kondziolka D., 1994; Manahan A.D., Malesker M.A., Molone P.M., 1996). В залежності від тих чи інших симптомів хворі знаходяться під спостереженням неврологів, стоматологів, отоларингологів та інших спеціалістів з різноманітними діагнозами. Це в деякій мірі пояснюється складними зв’язками вегетативних вузлів, у тому числі і вушного (Абдуллаєв М.С., 1955; Пентешина Н.А., 1961).
У зв’язку з цим стає зрозумілим, що без знань лікарем особливостей топографічної анатомії та індивідуальних особливостей будови вушного вузла, його зв’язків з прилеглими нервами, неможливо надати суттєву допомогу у розумінні патогенезу й клініки захворювань вузла, розробити оптимальні методи лікування. Крім того, клініка синдрому вушного вузла представлена яскраво вираженими больовими і симптоматичними явищами, які впливають на психічний стан хворих, що може призвести до канцерофобії.
Практично невивченими є особливості вікової структурної перебудови вегетативних вузлів (Фролькіс В.В., 1989).
У сучасній анатомії визначена основна проблема морфологічних аспектів органу як біологічної системи. Зусилля дослідників можна умовно поділити на розв’язання двох головних задач. Перша – дослідження міжорганних взаємозв’язків у межах організму, друга – вивчення структурної організації самого органу (Самарин М.Ю.,1998). Отже, справжнє пізнання органу можливе при розгляданні його як системи організованих елементів, сутність яких (як і органу в цілому), проявляється в різноманітності їх зв’язків (Костиленко Ю.П. та ін., 1986). Якщо вушний вузол вважати як орган, то обидва завдання відносно нього до нашого часу ще не вивчалися.
Український вчений Є.Я. Панков розробив загальні положення сфеорганології – вчення про структурно – функціональні одиниці органів (Лупир В.М., Бобін В.В., Бурих М.П. та ін., 1997), структурно – функціональні одиниці додали до переліку структурних рівнів організації між тканинами та органами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТОПОГРАФІЯ, ЗВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВУШНОГО ВЕГЕТАТИВНОГО ВУЗЛА У ЛЮДЕЙ ЗРІЛОГО ТА ПОХИЛОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок