Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЗАКАРПАТТІ (1918-1939 рр.)

СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЗАКАРПАТТІ (1918-1939 рр.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЗАКАРПАТТІ (1918-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
РИНАЖЕВСЬКИЙ БОГДАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 347.2 (437.7) (091) /1939”
СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
В ЗАКАРПАТТІ (1918-1939 рр.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник
доктор історичних наук, професор Малик Ярослав Йосипович,
Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України,
завідувач кафедри європейської інтеграції та права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Бисага Юрій Михайлович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри конституційного права та порівняльного правознавства
кандидат юридичних наук, доцент Поліковський Микола Федорович,
Львівський юридичний інститут МВС України,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа Національна академія внутрішніх справ МВС України, м.Київ
Захист відбудеться 24 вересня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14, ауд. Г – 409.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 20 серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А.Луць
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах утвердження української державності зростає роль наукових досліджень історії національної держави і права. Такі дослідження дають змогу об’єктивно вивчати й узагальнювати закономірності виникнення та розвитку окремих державних і правових інститутів і на підставі наукових результатів зробити висновки та пропозиції, важливі для української історико-правової науки. З огляду на це дотепер залишаються актуальними дослідження, які розглядають процес формування українських земель в єдину соборну державу. Однією з таких земель є Закарпаття.
Перебуваючи тривалий час у складі Угорщини, Австро-Угорщини, Закарпаття, було пригноблене в політичному, соціально-економіч-ному та національному розумінні. Не змінилося це становище у період між світовими війнами, коли Закарпаття було приєднане за Сен-Жерменським (1919) і Тріанонським (1920) договорами до Чехословаччини, всупереч волевиявленню закарпатців. Чехословацька влада здійснювала на Закарпатті політику поневолення українського населення. Найважливішим засобом такої політики був апарат управління, запроваджений на Закарпатті. За цих умов відроджувалася ідея боротьби за право на національну державність. Розкриття політики чехословацької влади стосовно українського населення, висвітлення форм і методів колоніального режиму управління, встановленого в Закарпатті впродовж 1919–1939 рр., виявлення й узагальнення чинників становлення національної державності на Закарпатті 1939 р. у контексті сучасних практичних державотворчих завдань викликає зацікавленість представників суспільних наук – істориків, політологів, правознавців. Потрібно відзначити, зокрема, праці таких вітчизняних і зарубіжних учених як Ю.Бисага, С.Білак, М.Вегеш, С.Віднянський, М.Ганчин, І.Гапоненко, В.Задорожний, В.Кульчиць-кий, Я.Малик, В.Маркусь, О.Мельникова, О.Росоха, Ю.Сливка, С.Співак, П.Стерчо, Б.Тищик та інші. Між тим, значна частина питань, пов’язаних із становленням національної державності в Закарпатті у 1918–1939 рр., ще залишається малодослідженою. Поглибленого аналізу потребують політичні і правові аспекти даної проблеми, оскільки оцінка їх практично відсутня.
Зв’язок роботи з науковими темами та програмами. Дисертаційна робота виконана в руслі наукової теми “Державотворення в Україні в ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЗАКАРПАТТІ (1918-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок