Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ РОЗКРИТТЯ ВНУТРІШНІХ РЕЗЕРВІВ ШАХТ В РИНКОВІЙ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ РОЗКРИТТЯ ВНУТРІШНІХ РЕЗЕРВІВ ШАХТ В РИНКОВІЙ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ РОЗКРИТТЯ ВНУТРІШНІХ РЕЗЕРВІВ ШАХТ В РИНКОВІЙ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 622.272.8:658.012
Ситник Вячеслав Володимирович
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ РОЗКРИТТЯ ВНУТРІШНІХ РЕЗЕРВІВ ШАХТ В РИНКОВІЙ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.06.01-“Економіка, організація і управління підприємствами”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Саллі Володимир Ілліч,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри менеджменту,
заслужений працівник народної освіти України.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Кабанов Анатолій Іванович,
заступник начальника управління науково-технічної політики та екології Мінпаливенерго України
(м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент
Райхель Борис Львович,
доцент кафедри економіки підприємства
Національного гірничого університету
(м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Донецький Національний технічний
Університет Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту і господарського права.
Захист відбудеться “9” квітня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 при Національному гірничому університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, проспект К.Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, , проспект К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий “9”березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд.екон.наук Грідін О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У складі шахтного фонду галузі 72 вугільні підприємства (у тому числі і шахти Західного Донбасу) з річною виробничою потужністю 70 млн. т, на яких зосереджено 80% промислових запасів вугілля із сприятливими гірничо-геологічними умовами залягання пластів. Ці шахти - економічна основа галузі і, разом з тими, що будуються, повинні в першу чергу стати об'єктами інвестування.
На жаль, значна частина коштів держпідтримки прямує, як правило, фінансово і економічно слабким підприємствам. Гірше за те, відчуваючи інвестиційний “голод”, слабіють і відносно благополучні підприємства, які з часом поповнюють ряди збиткових. Щось подібне загрожує перспективним шахтам Західного Донбасу. В умовах інвестиційного дефіциту і недостатнього рівня держпідтримки прямі збитки холдингу “Павлоградвугілля” минулого року склали 40млн. грн. Необхідність збереження потенційно життєздатних вугільних підприємств зумовила актуальність рішення задач, пов'язаних з розкриттям внутрішніх резервів, успішної інтеграції шахт в інфраструктуру промислових регіонів. Головним напрямом такої політики повинне стати максимально можливе зниження собівартості видобутку вугілля з тим, щоб збиткові шахти поступово переходили до числа рентабельних.
Однак до цього часу відсутній надійний механізм формування системи визначення граничних параметрів шахт з метою адресного інвестування і економічної оцінки регіону з перспективним шахтним фондом. Вирішенню цієї актуальної задачі і присвячена дисертаційна робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Елементи дисертації знайшли своє відображення в плановій держбюджетній науково-дослідній роботі кафедри менеджменту Національного гірничого університету “Розробка та обґрунтування методів оцінки економічної надійності та інвестиційної привабливості вугільних шахт” (№ держреєстрації 0103U001287) і госпдоговірній темі “Розробка та обґрунтування методів оцінки економічного стану шахт в умовах реструктуризації та механізму визначення збалансованої ціни на вугілля та оптимального розподілу дотацій за специфікою окремих регіонів Донбасу” (№ держреєстрації 0104U002025). Особистий внесок автора полягає в розробці методичних рекомендацій з оптимального розвитку шахт і урахування переходу на беззбитковий режим роботи, а також взаємозв'язки чинників, що визначають ступінь конкурентоспроможності готової вугільної продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ РОЗКРИТТЯ ВНУТРІШНІХ РЕЗЕРВІВ ШАХТ В РИНКОВІЙ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок