Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНОЇ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ

МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНОЇ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ

Назва:
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНОЇ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДУБРОВА НАТАЛЯ ПЕТРІВНА
УДК 330.101.541:338.43
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНОЇ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність: 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ –2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
Мельник Леонід Юхимович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економічної теорії та економіки
сільського господарства,
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Тарасевич Віктор Миколайович,
Національна металургійна академія,
завідувач кафедри політичної економії
доктор наук з державного управління, доцент
Мордвінов Олександр Григорович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
завідувач кафедри адміністративного менеджменту та державного управління
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки, кафедра економічної теорії, м. Донецьк
Захист відбудеться “25” грудня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600 м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600 м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “24” листопада 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В Україні завершено перший етап аграрної реформи. За час її проведення відбулося становлення нової системи відносин власності і господарювання. Приватні і приватно-спільні господарства виробляють практично всю сільськогосподарську продукцію. Здійснена приватизація землі. Сформовано основний каркас ринкової інфраструктури. Водночас функціонуюча модель аграрної економіки за економічним потенціалом поступається тій, на базі якої вона розбудована. Така ситуація обумовлена багатьма чинниками. Один із них – це порівняно низька ефективність економічної діяльності держави (усіх гілок її влади) на макро- і мікрорівнях. Саме тому сьогодні пріоритетним напрямом подальшого розвитку аграрних відносин є удосконалення аграрної політики держави, зростання її ефективності.
Глобальною тенденцією світового економічного розвитку є посилення економічної ролі держави, зростання обсягів і багатоаспектності її діяльності. Відповідно усі сучасні моделі економіки хоча і залишаються ринковими, але значно одержавлені. А тому не випадково в економічній літературі багато уваги приділяється проблемі місця і ролі держави в економічній системі суспільства. В зарубіжній літературі – це насамперед теоретично-методологічні розробки Дж. М. Кейнса та його послідовників (неокейнсіанців).
В останні роки значна увага вітчизняних економістів-аграрників приділяється проблемі економічної діяльності держави в аграрній сфері економіки. Це насамперед наукові праці М.П. Вітковського, П.І. Гайдуцького, Й.С. Завадського, О.В. Крисального, Ю.Я. Лузана, І.І. Лукінова, П.М. Макаренка, В.М. Малеса, Л.Ю. Мельника, О.М. Могильного, О.Г. Мордвінова, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, В.В. Юрчишина і багатьох інших. Аграрна політика держави при цьому досліджується у різних аспектах. Більшість цих розробок мають високу науково-практичну результативність і відповідають вимогам часу.
Разом з тим деякі напрями цієї тематики вимагають більш поглибленого теоретичного опрацювання, врахування національних особливостей і сучасного етапу розвитку аграрних відносин. Це насамперед такі питання як регулювання державою аграрного ринку, обґрунтування можливості бездотаційності ринкових цін на більшість видів продукції сільського господарства. Актуальними залишаються недостатньо розроблені і дискусійні питання щодо місця і ролі держави в аграрній сфері на пореформеному етапі, визначення концептуальних засад оптимального співвідношення ринкового і державного регулювання, ефективність аграрної політики держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ АГРАРНОЇ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок