Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм запобігання та протидії міжнародним фінансовим кризам на глобальному та національному рівнях

Механізм запобігання та протидії міжнародним фінансовим кризам на глобальному та національному рівнях

Назва:
Механізм запобігання та протидії міжнародним фінансовим кризам на глобальному та національному рівнях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
Дудко Надія Валентинівна
УДК: 339.727: 338.124
Механізм запобігання та протидії
міжнародним фінансовим кризам
на глобальному та національному рівнях
Спеціальність 08.00.02 – світове господарство та міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету МОН України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, заступник директора з наукової,
науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків, завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Якубовський Сергій Олексійович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
професор кафедри економічної теорії і міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Сльозко Олена Олександрівна,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, провідний науковий співробітник
відділу міжнародних валютно-фінансових відносин
Захист відбудеться 13 листопада 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м.Київ, вул. Леонтовича, .
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м.Київ, вул. Леонтовича, .
Автореферат розісланий 6 жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н. |
А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх десятиліть передумови та механізми розгортання фінансових криз зазнали суттєвих трансформацій: до початку 1990-х років такі кризи мали переважно валютну природу та локальний характер, проте значна інтенсифікація міжнародних фінансових відносин в умовах глобалізації зумовила якісне ускладнення механізмів утворення криз і створила сприятливі умови для їх надшвидкого міжнародного поширення. Досвід криз у Мексиці (1994 р.), країнах Південно-Східної Азії (1997 р.), Росії (1998 р.), Аргентині (2001 р.), а також їх руйнівні наслідки для безпосередньо вражених економік і світового господарства загалом зумовлюють необхідність як у теоретичному переосмисленні сучасних процесів кризоутворення, так і в розробці адекватних антикризових заходів на національному та міжнародному рівнях, модифікації сучасної глобальної фінансової архітектури.
Наукова розробка даної теми для України сьогодні є особливо актуальною з огляду на прагнення брати повноправну участь у світовому інтеграційному процесі та використовувати його потенціал для вирішення проблем власного розвитку, оскільки це одночасно зумовлює і зростання вразливості вітчизняної економіки до екзогенних впливів, ризиків утворення криз внаслідок мінливості зовнішніх потоків капіталу. За цих обставин наукове обґрунтування та практичне впровадження запобіжних заходів виступає невід’ємною передумовою ефективного та безпечного співробітництва України зі світовими фінансовими ринками.
Важливу роль у теоретичному та емпіричному дослідженні проблематики фінансових криз й антикризового регулювання відіграють праці таких зарубіжних вчених, як А.Веласко, Ч.Виплош, Р.Глік, Д.Даймонд, Р.Дорнбуш, Б.Ейхенгрін, Г.Кальво, Г.Камінскі, П.Кругман, М.Обстфельд, К.Рейнхарт, Р.Рігобон, Е.Роуз, Д.Сакс, Д.Сорос, Д.Стігліц, Д.Тобін та інші. Глобальні передумови, валютні, боргові й банківські аспекти утворення криз знайшли своє висвітлення у працях російських науковців С.Алексашенко, А.Анікіна, А.Ілларіонова, В.Іноземцева, Н.Шмельова. Серед вітчизняних вчених, праці яких пов’язані з проблематикою фінансових криз, слід вказати насамперед О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізм запобігання та протидії міжнародним фінансовим кризам на глобальному та національному рівнях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок