Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ФІЗИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ

УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ФІЗИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ФІЗИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Воробйова Людмила Василівна
УДК 330.8 (477)
УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ФІЗИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ
08.01.04 – економічна історія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії економічних учень та економічної історії Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Корнійчук Людмила Яківна,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, професор кафедри історії економічних учень та економічної історії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
Горкіна Лариса Павлівна,
Державна установа “Інститут економіки і прогнозування НАН України”, завідувач відділом економічної історії
кандидат економічних наук, доцент
Ущаповський Юрій Володимирович,
Житомирський державний технологічний університет, доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії, м.Київ
Захист відбудеться “_27_” жовтня 2006 р. о “16-00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “_27_” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Суспільне виробництво є складною системою, в якій органічно пов’язані як суспільні, так і природні процеси. В історії економічної думки завжди були намагання відобразити вплив природних факторів на економічні процеси. Наприклад, поняття продуктивних сил, чистого продукту фізіократами, роль природи в утворенні багатства за оцінкою Петті, тощо. Але ці чинники розглядалися як зовнішнє середовище, як один із факторів, що впливає на економічні процеси. В той же час зростання їх впливу на економіку вимагає системного підходу в аналізі, урахування їх дії на більш глибокому рівні. Виникає потреба обґрунтувати та ввести в науковий обіг ряд категорій, що відображають органічну єдність суспільних і природних чинників економічних процесів. Ці поняття і категорії повинні розкривати розгортання одного із фундаментальних протиріч розвитку життя між суспільним і природним началом. Тому, безумовно, актуальним є дослідження дії природних законів в економіці.
Ґрунтовні дослідження широкого кола питань, пов’язаних з цією проблемою, робить українська школа фізичної економії, аналогів якій немає в світі. Актуальність означених вище проблем викликала потребу дослідити як ідейні витоки школи, так і її визначення.
Серед вчених, які досліджували проблеми теоретичних засад школи, слід назвати, перш за все, зарубіжних і вітчизняних економістів, предметом наукового інтересу яких були ідеї С.Подолинського, В. Вернадського. Ще за життя С. Подолинського увагу зарубіжних науковців привернула ідея про роль праці у нагромадженні сонячної енергії. Зокрема, французький вчений Дебірре називав С. Подолинського автором однієї з найновіших теорій термодинаміки”.
На початку ХХ століття знову зростає інтерес до праць С.Подолинського у зв’язку з розробкою нових екологічних теорій. Цьому сприяла опублікована в 1924 році в Парижі геніальна праця Володимира Вернадського про біосферу, в якій він згадує про дві праці С.А.Подолинського про сонячну енергію.
В українську історіографію С. Подолинський увійшов як економіст та пропагандист соціалізму, яким його представив М. Грушевський. Дослідження М.Грушевського в 20-30-ті роки продовжили С.Буда, Д.Бованенко. Писали про С.Подолинського М.Яворський, Ол.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ФІЗИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок