Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОБ'ЄКТИВНОСТІ ОЦІНЮВАННЯ ВЧИТЕЛЕМ УСПІШНОСТІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОБ'ЄКТИВНОСТІ ОЦІНЮВАННЯ ВЧИТЕЛЕМ УСПІШНОСТІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОБ'ЄКТИВНОСТІ ОЦІНЮВАННЯ ВЧИТЕЛЕМ УСПІШНОСТІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеський національний університет
імені І.І.Мечникова
Погрібна Олена Дмитрівна
УДК 159.922.7:371
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ
ОБ'ЄКТИВНОСТІ ОЦІНЮВАННЯ ВЧИТЕЛЕМ
УСПІШНОСТІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Будіянський Микола Федорович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова,
кафедра загальної та соціальної
психології, доцент
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук,
Рибалка Валентин Васильович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти, відділ психології трудової і професійної підготовки, завідувач
кандидат психологічних наук,
Папір Ольга Олегівна,
Південноукраїнський національний університет (м.Одеса)
ім. К.Д.Ушинського,
доцент кафедри психології
Провідна установа – Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН
України, лабораторія психології навчання
Захист відбудеться "17 " травня 2002 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.07 при Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24)
Автореферат розісланий "_11" __квітня________ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Буганова В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Серед багатьох різноманітних форм навчання та педагогічних закладів, що виникають останній час у незалежній Україні, основними завданнями педагогіки, як і досі, залишаються навчання та виховання дітей та контроль за цими процесами. У контексті ідей особистісно-орієнтованої парадигми освіти проблема оцінювання в навчально-виховному процесі набуває нові форми та зміст. Значне поширення феномену оцінки в навчально-виховному процесі є причиною того, що оцінювання вчителем результатів навчальної діяльності та самооцінювання перетворилося в останні роки на самостійний напрямок у педагогічній психології. Актуальність такого роду досліджень ще більш зросла у зв'язку з переходом в 2000 році українських освітніх закладів на 12-бальну систему оцінки.
Проблему оцінювання та оцінки у різних своїх аспектах відображено в працях вітчизняних та західних психологів, педагогів та методистів (Б.Г. Ананьєв, Ю.К. Бабанський, П.П. Блонський, Дж. Брунер, Л.І. Божович, Л.С. Виготський, Е.А. Голубєва, В. Джеймс, І.А.Зязюн, З.І. Калмикова, Г. Клаус, Г.С.Костюк, А.М. Леонтьєв, І.Я. Лернер, О.Р. Лурія, С.Д.Максименко, А.К. Маркова, В.С. Мерлін, А.І. Раєв, С.Л. Рубінштейн, В.В. Рибалка, М.Н. Скаткін, Н.Ф. Тализіна, Г.І. Щукіна, Д.Б. Ельконін, І.С. Якіманська).
Згідно із теорією навчальної діяльності, оціночна діяльність породжує потребу учня чи вчителя отримати інформацію про те, чи відповідає якість знань та вмінь учня по предмету вимогам програми. Вчені розглядають оціночну діяльність як контроль успішності учнів та формування в них адекватної самооцінки. Як зазначає А.І. Липкіна (1971), під час навчально-виховного процесу учень отримує установку на оцінку своїх можливостей - одного з основних компонентів самооцінки.
Предметом оціночної діяльності, що співпадає з предметом учбово-пізнавальної діяльності, є система знань та вмінь учня. Підсумком акту оцінювання вчителем результатів навчальної діяльності учня є оцінка, яка залежно від рівня та способу відображення відношень може виражатися знаком та інтенсивністю емоційного переживання, його вербальною версією, оціночним судженням, відміткою.
Разом з цим потрібно зазначити нерозробленість концептуальних положень, що визначають сутність педагогічної оцінки, структуру та механізми оціночних актів. Так, у визначеннях, що пропонуються, оцінювання розглядається як процес (Ш.А.Амонашвілі, 1984), як дія (А.А. Вегнер, 1989), як діяльність (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОБ'ЄКТИВНОСТІ ОЦІНЮВАННЯ ВЧИТЕЛЕМ УСПІШНОСТІ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок