Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБІРКА “ПЕРЛО МНОГОЦІННОЄ” КИРИЛА ТРАНКВІЛІОНА СТАВРОВЕЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ БАРОКОВОЇ КУЛЬТУРИ

ЗБІРКА “ПЕРЛО МНОГОЦІННОЄ” КИРИЛА ТРАНКВІЛІОНА СТАВРОВЕЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ БАРОКОВОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ЗБІРКА “ПЕРЛО МНОГОЦІННОЄ” КИРИЛА ТРАНКВІЛІОНА СТАВРОВЕЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ БАРОКОВОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,91 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
ТРОФИМЕНКО ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
УДК 821. 161. 2.
Транквіліон Ставровецький
ЗБІРКА “ПЕРЛО МНОГОЦІННОЄ”
КИРИЛА ТРАНКВІЛІОНА СТАВРОВЕЦЬКОГО
В КОНТЕКСТІ БАРОКОВОЇ КУЛЬТУРИ
10. 01. 01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат філологічних наук, доцент Ісіченко Юрій Андрійович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри історії української літератури.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Ушкалов Леонід Володимирович, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри української та світової літератури;
кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Пелешенко Юрій Володимирович, старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра української літератури імені академіка Михайла Возняка, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “ 29 ” вересня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64. 051. 07. Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ІІ-37.
Із дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розіслано “ 27 ” серпня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У вивченні давньої української літератури все більшого значення набуває барокова доба в плані її специфіки на ментальному, світоглядному і формальному рівнях. Проте у підходах вчених досі переважають методологічні концепти, які склалися в радянському літературознавстві, або ж постмодерні засоби, невідповідні давнім текстам, у переважній більшості богословським, релігійним, конфесійно маркованим.
У цьому протиріччі і полягає, на наш погляд, головна проблема вивчення бароко на сучасному етапі. Спробою розв’язання її на прикладі збірки “Перло многоцінноє” (1646; 1699) вмотивовано наше дослідження. Актуальність роботи зумовлена потребою переглянути творчу спадщину видатного письменника і богослова Кирила Транквіліона Ставровецького без ідеологічних обмежень та наукових упереджень, з урахуванням культурного контексту та інтертекстуальних зв’язків, що є важливим для створення об’єктивної концепції історії української літератури.
Мета роботи – встановити місце збірки “Перло многоцінноє” Кирила Транквіліона Ставровецького в культурному контексті доби.
При цьому головним завданням є з’ясувати відповідність чи невідповідність збірки усталеним уявленням про літературу і культуру бароко та відзначити художні особливості, що обумовлюють її специфіку і вагомість. Виконання цієї мети відповідає науковим планам кафедри історії української літератури Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за проблемою “Жанрово-стильові особливості та поетика давньої української літератури”.
Бароко і барокова література як явища виразно своєрідні в кожній національній культурі є об’єктом нашого дослідження, в межах якого виділяється предмет – збірка “Перло многоцінноє” в контексті барокової культури.
Вибір методів дослідження визначається специфікою вивчення об’єкта та поставленим завданням: у роботі використано біографічний та порівняльний методи, інтертекстуальний, структурно-семантичний та семіотичний аналіз. У роботі ми спирались на дослідження В. Рєзанова, І. Франка, Д. Чижевського, С. Аверінцева, В. Бичкова, Ю. Лотмана, І. Чернова, Б. Ґудзяка, Н. Яковенко, а також на ґрунтовні праці польських дослідників Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗБІРКА “ПЕРЛО МНОГОЦІННОЄ” КИРИЛА ТРАНКВІЛІОНА СТАВРОВЕЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ БАРОКОВОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок