Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА ЙОГО ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗОРУДНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА ЙОГО ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗОРУДНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Назва:
ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА ЙОГО ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗОРУДНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Котковський Володимир Станіславович
УДК 654.8
ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА ЙОГО ФІНАНСОВЕ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗОРУДНОЇ
ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 - "Фінанси, грошовий обіг і кредит"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фінансів підприємств та страхової справи Київського національного економічного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник - |
кандидат економічних наук, доцент
Буряк Леонід Дмитрійович,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри фінансів підприємств та страхової справи
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Мороз Анатолій Миколайович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Парижак Надія Володимирівна,
Тернопільська академія народного господарства,
доцент кафедри фінансів
Провідна установа - | Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту
Захист відбудеться “01” березня 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1.ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1.
Автореферат розіслано “31” січня 2001р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Линник В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні перетворення в Україні зумовлюють розробку стратегії розвитку народного господарства в умовах формування ринку, змін пропорцій відтворення, поступового інтегрування країни до світового господарства. Набуває пріоритетного значення відтворення основних засобів підприємств з урахуванням використання науково-технічного прогресу та формування суверенної економіки в умовах конкуренції. Становлення нового господарського механізму передбачає нові підходи до дослідження окремих економічних категорій. До них належить і категорія відтворення основних засобів. Останні складають важливу частину національного багатства країни.
За останні роки спостерігаються негативні тенденції у відтворенні основних засобів. Так, питома вага основних засобів промисловості в економіці України щорічно зменшується і складає лише 30% до загальної суми основних фондів народного господарства. Ступінь їх зносу зростає і становить майже 50%, в тому числі у промисловості – 48,2%, зокрема в залізорудній промисловості близько 60%. Статистичний щорічник України за 1999 рік / Держкомстат України; За ред. О.Г. Осауленка; Відп. за вип. В.А. Головко. – К.: Техніка, 2000. – С. 93-95.
Обмеженість фінансових ресурсів більшості підприємств зумовила зниження темпів відтворення основних засобів. Фізичне старіння основних засобів випереджує їх оновлення. За 1994–1999 роки коефіцієнт введення знизився з 2,5 до 2,1%, а коефіцієнт вибуття – зменшився з 3,8 до 3,0%. Приоритетного значення у вирішенні завдань підвищення ефективності відтворювальних процесів набуває оновлення основних виробничих засобів.
Значний внесок у дослідження відтворення основних засобів підприємств та ефективності інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання внесли провідні вчені-економісти: Бочаров В.В., Володарський В.П., Іванов М.І., Кайгородов А.Г., Каменецький Л.Є., Ковальов О.Ф., Куренков Ю.В., Малигін О.О., Палтерович Д.М. Пересада А.А., Фукс А.Є. та інших. Разом з тим, можна стверджувати, що в їх роботах не знайшло відображення галузеві аспекти відтворення основних засобів. Існує потреба в дослідженні відтворення основних засобів в залізорудної промисловості, яка є однією з базових галузей економіки України.
Найближчі роки будуть пов’язані з переходом залізорудних підприємств до комплексної розробки родовищ, трансформації відкритих робіт в підземні, інтенсивної переробки відходів від виробничої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА ЙОГО ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗОРУДНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок