Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний економічний університет
Бак Наталія Андріївна
УДК 336.142
РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Спеціальність 08.04.01. – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Юрій Сергій Ілліч,
Тернопільська академія народного господарства,
директор інституту фінансів, завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Василик Остап Дмитрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту;
кандидат економічних наук, доцент
Огонь Цезар Григорович,
Верховна Рада України,
голова Секретаріату комітету з питань бюджету.
Провідна установа: Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра фінансів, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 15 ” червня 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680 м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 8 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поддєрьогін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. В умовах побудови соціально-орієнтованої ринкової економіки, розвиток держави спрямований до більш повного, одночасно реального, а не декларованого задоволення потреб кожного її громадянина. Характерною ознакою змін, які відбуваються в нашій країні, є демократизація і децентралізація різних аспектів суспільного життя. У зв‘язку з цим реалізація значного обсягу соціальних заходів поступово переноситься на рівень адміністративно-територіальних одиниць. Проте розвиток місцевого самоврядування, стратегічна спрямованість якого цілком відповідає досягненням світового досвіду, не завжди корелюється з відповідними тактичними заходами, особливо у сфері фінансового забезпечення потреб розвитку окремих територій, де основним джерелом коштів є доходи відповідного бюджету. Якісні та кількісні показники, які відображають рівень української економіки, віддзеркалюють дефіцит фінансових ресурсів у країні, що зумовлює проблему розподілу обмеженого обсягу коштів між ланками бюджетної системи держави, які гостро їх потребують. За цих умов існуючий механізм збалансування бюджетних ресурсів спрацьовує недостатньо ефективно, що й породжує проблеми у міжбюджетних відносинах. Пошук напрямів їх вирішення потребує теоретичного переосмислення, емпіричного аналізу і практичного втілення системи міжбюджетних відносин, організації та ефективності застосування механізму їхнього регулювання.
Окремі аспекти багатогранної проблеми, що розглядається, були і є предметом наукових досліджень ряду українських вчених-економістів, зокрема Й.Бескида, С.Буковинського, О.Василика, З.Васильченко, О.Кириленко, В.Краснової, І.Луніної, Ц.Огня, М.Пабата, К.Павлюк, Д.Полозенка, І.Сала, С.Слухая, Т.Токарєвої, В.Федосова, О.Чернявського, С.Юрія. Належне місце в розробленні цієї проблеми займають праці російських вчених: Г.Поляка, В.Родіонової, М.Романовського, а також зарубіжних науковців: Д.Кінга, П.Масгрейва, Р.Масгрейва, У.Оуейтса, Х.Роузена та інших.
Проте в наукових працях основний акцент фокусується, насамперед, на теорії, методології та практичних питаннях забезпечення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування. Залишається неповною теоретична обґрунтованість окремих аспектів організації міжбюджетних відносин, зокрема в межах адміністративно-територіальних одиниць України. Недостатню увагу приділено проблемам співвідношення владних повноважень, потреб у бюджетних ресурсах органів державної і місцевої влади та обсягу надання суспільних благ, гарантованих населенню різних рівнях управління, а також досягненню пропорційного рівня фінансової забезпеченості окремих територіальних утворень і держави загалом в умовах розвитку місцевого самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок