Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕННЯ ГОРМОНАЛЬНОГО СТАТУСУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ДИФУЗНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ У ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ

ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕННЯ ГОРМОНАЛЬНОГО СТАТУСУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ДИФУЗНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ У ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕННЯ ГОРМОНАЛЬНОГО СТАТУСУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ДИФУЗНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ У ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЛЕСНІКОВА ОЛЕНА ВАДИМІВНА
УДК 616.36-036.12-08-092:612.018
ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕННЯ ГОРМОНАЛЬНОГО СТАТУСУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ДИФУЗНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ У ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ
14.01.02 Внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки та техніки України,
ХВОРОСТІНКА Володимир Миколайович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапіїї
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, провідний
науковий співробітник відділу гастроентерології
ФАДЄЄНКО Галина Дмитріївна,
Інститут терапії АМН України м. Харків,

доктор медичних наук, професор,
ОПАРІН Анатолій Георгійович,
Харківська медична академія
післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри терапії та клінічної
фармакології
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №1
(м. Дніпропетровськ)
 
Захист відбудеться “25” квітня 2002 р. о 1330 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д. 64.600.04 при Харківському державному
медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна,4.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, просп. Леніна,4).
Автореферат розісланий 23 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічні дифузні захворювання печінки (ХДЗП) привертають увагу дослідників в зв'язку з їх значною поширеністю, прогредиєнтною клінічною течією, недостатньою ефективністю лікувальних заходів [Апросина З.Г. 1996, Бабак О.Я. 1999, Подымова С.Д 1998, Sherlok S., Doodley J. 1997 ].
Серед основних етіологічних факторів виділяють вірусний, алкогольний, токсичний, в тому числі лікарський, які можуть спричиняти розвиток хронічних гепатитів (ХГ) і цирозів печінки (ЦП). 10-25% всіх дифузних захворювань печінки складають гепатити і цирози невстановленої етіології (криптогенні) [Desmet V.J., Gerber M., Hoofnagle J.H. et al. 1994].
Структурні пошкодження гепатоцитів, як наслідок патогенної дії як вірусів, так і токсинів, призводять до розвитку незавершеного метаболізму білкових з'єднань і розвитку імунопатологичних реакцій. Початок і прогресування хронічного запального процесу в печінці багато в чому визначається станом природжених і адаптивних імунних реакцій [Ивашкин В.Т. 1998, Харченко Н.В. 1999, 2000, Hanauer S., Schulman M. 1995].
Останнім часом з'явилися повідомлення про те, що участь в здійсненні основних метаболічних і бар'єрних функцій та підтримки міжорганних і міжсистемних зв'язків визначають важливу роль печінки в адаптаційних реакціях організму [Каплан Е.Я., Циренжанова О.Д., Николаев С.М. 1990].
В основі розвитку різноманітних клінічних виявів ХГ і ЦП від латентних до прогресуючих форм лежить різна повнота реалізації компенсаторно-пристосувальних і резервних можливостей організму. З цієї позиції представляється обгрунтованим вивчення механізмів розвитку патологічного процесу при ХДЗП з урахуванням характеру, вираженості і спрямованості метаболічних реакцій, в ряді випадків, що грають роль не тільки підтримуючих, але і ініціюючих факторів [Sigal L.H., Ron I. 1994].
Важливим універсальним компонентом адаптації організму є ендокринні реакції. Пристосувальна функція системи гіпоталамус-гіпофиз-кора наднирникових залоз служить фізіологічною мірою проти хвороби, причому закономірною адаптивною реакцією є загальне підвищення продукції глюкокортикостероїдних гормонів [Шувалова Е.П., Антонова Т.В. 1995].
Про вплив гормонів на імунний процес повідомлялося в окремих роботах [Левин Н. 1999, Фрейдлін И.С. 1998]. Встановлено, що імунний процес може змінювати ендокринний статус організму і навпаки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕННЯ ГОРМОНАЛЬНОГО СТАТУСУ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ДИФУЗНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ У ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок