Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ШАРОШКОВИХ ДОЛІТ для НИЗЬКООБЕРТОВОГО БУРІННЯ

ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ШАРОШКОВИХ ДОЛІТ для НИЗЬКООБЕРТОВОГО БУРІННЯ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ШАРОШКОВИХ ДОЛІТ для НИЗЬКООБЕРТОВОГО БУРІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Івано-Франківський державний технічний
університет нафти і газу
ДРОГОМИРЕЦЬКИЙ ЯРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 622.24.051.055
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ШАРОШКОВИХ ДОЛІТ
для НИЗЬКООБЕРТОВОГО БУРІННЯ
Спеціальність 05.05.12 - машини нафтової і
газової промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Івано-Франківськ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському державному технічному університеті нафти і газу, Міністерство освіти України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, Бугай Юрій Миколайович, Міжнародний науково-технічний університет, м. Київ, президент
доктор технічних наук, доцент, Гладкий Ярослав Миколайович, технологічний університет “Поділля”, м.Хмельницький, професор кафедри технології машинобудування
доктор технічних наук, доцент, Кожевников Анатолій Олександрович, Національна гірнича академія, м. Дніпропетровськ, професор кафедри техніки розвідки родовищ корисних копалин
Провідна установа
Український нафтогазовий інститут АТ “УкрНГІ”, Міністерство енергетики України, м.Київ
Захист відбудеться "22" жовтня 1999 року о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 в Івано-Франківському державному технічному університеті нафти і газу за адресою: 284019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу (м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15)
Автореферат розісланий " 22 " вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Л. С. Шлапак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Національній програмі “Нафта і газ України до 2010 року” значна увага приділена паливно-енергетичному комплексу України, розв’язок якої не можливий без пошукових робіт, буріння нових розвідувальних і експлуатаційних свердловин на нафту і газ. Не дивлячись на постійне удосконалення техніки і технології буріння, витрати на буріння свердловин, особливо глибоких і надглибоких, все таки залишаються високими. Ці витрати тісно пов’язані зокрема із використанням різних типів породоруйнівного інструменту, його надійністю та довговічністю.
Буріння свердловин на Україні проводиться, в основному, шарошковими долотами, на долю яких випадає близько 80% всього об’єму буріння.
Дослідження шарошкових доліт і режимів їх експлуатації при бурінні глибоких і надглибоких свердловин засвідчили, що найефективнішим, при проводці свердловин, є низькобертовий режим буріння.
Разом з тим, вказані великі резерви підвищення техніко-економічних показників роботи шарошкових доліт при бурінні глибоких і надглибоких свердловин, які пов'язані з надійністю доліт, і в теперішній час залишаються не реалізованими.
Це викликає потребу в більш глибокому дослідженні довговічності елементів герметизованих шарошкових доліт, що застосовуються при низькообертовому бурінні, і в розробці на цій основі комплексу теоретичних, конструктивних, технологічних і експлуатаційних рішень, які дозволили б підвищити загальні показники буріння свердловин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами та темами.
Виконані в роботі дослідження проводились у рамках цільових комплексних науково-технічних програм з породоруйнівного інструменту (до 1992 р.), а також наукових планів і програм, пов'язаних з удосконаленням і підвищенням працездатності шарошкових доліт АТ "Волгабурмаш" (м.Самара, Росія) і ВАТ “Дрогобицький долотний завод” (Україна) та Національної програми “Нафта і газ України до 2010 року”.
Мета і задачі дослідження.
Мета роботи - підвищення довговічності шарошкових доліт для низькообертового буріння на основі розвитку теоретичних, експериментальних досліджень при конструюванні, виготовленні та експлуатації.
Основні задачі дослідження.
1. Розробити нові та удосконалити існуючі методики комплексних досліджень елементів опор шарошкових доліт для низькообертового буріння.
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ШАРОШКОВИХ ДОЛІТ для НИЗЬКООБЕРТОВОГО БУРІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок