Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЄЮ НАДРОКОРИСТУВАННЯ У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЄЮ НАДРОКОРИСТУВАННЯ У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЄЮ НАДРОКОРИСТУВАННЯ У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
Маєвська Наталія Валеріївна
УДК 334.012.33
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЄЮ НАДРОКОРИСТУВАННЯ У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
УКРАЇНИ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор Іллюшенко Валентин Григорович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри загального та адміністративного менеджменту |
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Степанов В’ячеслав Миколайович, Інститут проблем ринку та еколого-економічних досліджень НАН України (м. Одеса), заступник директора з наукової роботи;
кандидат наук з державного управління, доцент Шафоростова Марина Миколаївна, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри природоохоронної діяльності.
Захист відбудеться: 20 червня 2007 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природні ресурси України здатні забезпечити її сталий економічний та соціальний розвиток, що обумовлює національну безпеку країни і основним фактором якої являється енергетична складова з паливно-енергетичним комплексом, який базується на видобутку вугілля і яким Україна забезпечена на довгострокову перспективу (до 200 років).
Видобуток вугілля супроводжується екологічними аспектами (термін відповідно стандарту ІSO 14000), які негативно впливають на навколишнє природне середовище (довкілля) і проявляються у вигляді забруднення атмосферного повітря, поверхневих та підземних вод, самої поверхні землі та надр, а також порушенням останніх, розміщенням відходів. Комплексний характер інтенсивного впливу надрокористування на довкілля вимагає також комплексного підходу до екологізації гірничого виробництва відповідно до екологічної політики держави, яка реалізується через її екологічну функцію і включає: організаційні, правові та економічні механізми державного управління щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального та ефективного використання корисних копалин.
Найбільш ґрунтовний вклад у дослідження управління екологічними проблемами природокористування, у тому числі і надрокористування, було внесено вітчизняними дослідниками цієї проблеми: Амошею А.І., Андрейцевим В.І., Анциферовим А.В., Балацьким О.Ф., Білопольським М.Г., Булатом А.Ф., Вілкулом Ю.Г., Гетьманом А.П., Гончаровим В.Н., Губерною Г.К., Данилишиним Б.М., Іллюшенком В.Г., Дорогунцовим С.І., Кабановим А.І., Кравцем С.В., Костицьким В.В., Мельником Л.Г., Петенко І.В., Півняком Г.Г., Поважним С.Ф., Пономаренком В.І., Салієм В.І., Степановим В.М., Садековим А.А., Хвесиком М.А., Чілікіним А.І., Черниченком Г.О., Шапоренко О.І., Шемшученком Ю.С., Янком С.В. та іншими.
При розгляді проблеми охорони навколишнього природного середовища при надрокористуванні державними органами управління (Верховна Рада України – постанова № 565-ІУ від 20.11.03; Кабінет Міністрів України – розпорядження № 606-Р від 15.09.03; Укази Президента України - № 485/2003 від 06.06.03, № 1039/2003 від 15.09.03) визнано її вирішення незадовільним, що обумовило актуальність та тему дослідження дисертаційної роботи у напрямку екологізації надрокористування при видобутку вугілля підземним засобом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЄЮ НАДРОКОРИСТУВАННЯ У ВУГІЛЬНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок