Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АКТИВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЗИЦІЇ ПІДЛІТКІВ

ФОРМУВАННЯ АКТИВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЗИЦІЇ ПІДЛІТКІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ АКТИВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЗИЦІЇ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Лазебна Ольга Миколаївна
УДК 373.5.033
ФОРМУВАННЯ АКТИВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЗИЦІЇ ПІДЛІТКІВ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник – | кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Пустовіт Наталія Афанасіївна,
Інститут проблем виховання АПН України, завідувач лабораторією екологічного виховання
Офіційні опоненти –
- | доктор педагогічних наук,
професор Плахотнік Ольга Василівна, професор кафедри педагогіки і соціальної роботи Київського національного університету ім.Т.Шевченка
кандидат педагогічних наук,
Лебідь Світлана Григорівна,
в.о. доцента кафедри екології та природокористування Миколаївського державного гуманітарного інституту
ім.Петра Могили.
Провідна установа - | Кіровоградський державний педагогічний університет ім.В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград
Захист відбудеться 21 грудня 2004 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.454.01. в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, Київ, вул.М.Берлинського, 9; 8-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 20 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. На шляху гармонізації відносин людства і природи кожен індивід, незалежно від свого фаху та соціального статусу має усвідомлювати особисту причетність до екологічних проблем та необхідність участі у їх вирішенні.
Гуманістична орієнтація сучасного педагогічного процесу слугує меті створення сприятливих умов для самовизначення і самореалізації особистості, зокрема, у сфері взаємодії з природою. Особистісну позицію психологи В.І.Войтко, А.В.Петровський, М.Г.Ярошевський розглядають як систему ставлень людини до навколишнього світу, до інших людей та до самої себе. За такого підходу позиція є критерієм рівня культури особистості (Л.І.Божович, О.Л.Кононко, А.В.Петровський, С.Л.Рубінштейн). Якраз позиція особистості характеризує, як на практиці індивід поєднує слово і діло, контролює наміри та вчинки, вміє оптимально добирати певні форми і варіанти поведінки.
Оскільки екологічна позиція визначає характер взаємодії людини і природи, то активна екологічна позиція виступає складовою екологічної культури особистості.
Позицію особистості прийнято визначаєти як відносно стійку, динамічну характеристику ціннісного ставлення людини до навколишнього, що формується і вдосконалюється протягом всього життя людини. У цьому зв’язку, саме підлітковий вік є одним із найважливіших періодів у цьому процесі, оскільки за даними психолого-педагогічної науки, він характеризується високою готовністю психологічних структур особистості до вироблення установок, поглядів, ставлень до оточуючого світу та інших новоутворень особистісної сфери (К.О.Абульханова-Славська, Л.І.Божович, Г.С.Костюк, А.В.Петровський).
Розкриття сутності та значення позиції особистості, визначення її складових компонентів, характеристики мотиваційно-потребнісної складової, визначення вікових особливостей формування позиції особистості здійснено Б.Г.Ананьєвим, Л.І.Божович, В.М.Мясищєвим, Д.І.Фельдштейном.
Методологічні та теоретичні засади екологічного виховання школярів обгрунтовано І.Д.Звєрєвим, А.Н. Захлєбним, І.Т.Суравегіною та ін.
Нині здійснено низку дисертаційних досліджень, пов’язаних з проблемою формування позиції особистості школярів: виявлення творчої активності (В.В.Костюк, Л.В.Шелестова), розвитку відповідальності (Н.Ж.Дагбаєва, П.П.Дворов, Л.П.Татомир), формування ціннісних орієнтацій (В.П.Аннєнков, О.О.Колонькова), становлення самосвідомості (Л.Й.Дерев’яна, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АКТИВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЗИЦІЇ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок