Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування комунікативної компетенції студентів-іноземців підготовчих факультетів у процесі навчання

Формування комунікативної компетенції студентів-іноземців підготовчих факультетів у процесі навчання

Назва:
Формування комунікативної компетенції студентів-іноземців підготовчих факультетів у процесі навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Дементьєва Тетяна Іванівна
УДК 378. 147:81/271
Формування комунікативної компетенції студентів-іноземців підготовчих факультетів у процесі навчання
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Калашнікова Любов Миколаївна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, доцент кафедри загальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Шевченко Галина Павлівна,
Східноукраїнський державний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри педагогіки.
кандидат педагогічних наук, доцент
Тимченко Ірина Ігорівна,
Харківський національний університет “ХПІ”,
доцент кафедри ділової англійської мови.
Провідна установа: Полтавський педагогічний університет імені В.Г. Короленка,
кафедра педагогічної майстерності, Міністерство освіти і
науки України, м. Полтава.
 
Захист відбудеться “28” вересня 2005 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд.216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м. Харків,
вул. Блюхера, 2, ауд.214 В).
Автореферат розісланий “27” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. В останнє десятиріччя перед вищою школою України постали нові проблеми. Так, законом України „Про вищу освіту” передбачається сприяння держави у міжнародному співробітництві, стратегічним завданням якого є „вихід на ринок світових освітніх послуг”, тому проблема якісної підготовки спеціалістів іноземного походження набуває особливого значення.
Першим етапом навчання для іноземних громадян є підготовчий факультет, де вони здобувають знання для подальшого успішного навчання у вищому навчальному закладі (ВНЗ). Передусім, це вимагає від підготовчих факультетів зосередження зусиль на проблемі мовної підготовки студентів-іноземців з метою формування в них комунікативної компетенції.
Теоретико-методологічні аспекти проблеми комунікативної компетенції відображено у дослідженнях вітчизняних науковців М.М.Вятютнєва, Д.І.Ізаренкова, Н.І.Гез та інших, а також у концепціях зарубіжних учених Д.Хаймса, С.Савіньон, Д.Крістела та багатьох інших.
Теоретичним підгрунтям для формування комунікативної компетенції студентів-іноземців підготовчих факультетів у навчально-професійній сфері слугують дослідження, які розкривають сутність комунікативної компетенції (О.О.Аршавська, М.М.Вятютнєв, Д.І.Ізаренков, О.Ю.Константинова, Д.Крістел, Ю.С.Федоренко та інші); компоненти, що входять до її структури (Н.І.Гез, С.В.Козак, М.Левінстоун, І.Р.Максимова, Р.П.Мільруд, С.Савіньон); умови її формування (М.М.Вятютнєв, Ф.Денінгхауз та інші); сутність навчально-мовленнєвої ситуації як основного засобу формування комунікативної компетенції (В.О.Бухбіндер, О.П.Бикова, І.Н.Верещагіна, Н.І.Гез, Г.Гельміх, Н.І.Жинкін, О.О.Леонтьєв, Є.І.Пасов, Г.В.Рогова, Г.В.Рожкова, Г.А.Рубінштейн, В.Л.Скалкін, Я.Х.Шапіро, О.Н.Щукін та інші); її структуру (Є.І.Пасов, Г.О.Рубінштейн, В.Л.Скалкін та інші) і прийоми утворення (О.О.Алхазішвілі, В.О.Апельт, Є.І.Пасов та інші).
Однак, не зважаючи на вагомі результати цих доробок, ступінь дослідження проблеми формування комунікативної компетенції студентів-іноземців є недостатнім, оскільки аналіз навчального процесу на підготовчих факультетах свідчить про те, що студенти-іноземці оволодівають лише окремими лексико-граматичними та мовленнєвими уміннями (визначають необхідне закінчення у запропонованих словах, заміняють певну конструкцію синонімічною, читають, переказують тексти, відповідають на запитання тощо), що посутньо не впливає на ефективне формування комунікативної компетенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування комунікативної компетенції студентів-іноземців підготовчих факультетів у процесі навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок