Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГУМУСОВОГО СТАНУ ОПІДЗОЛЕНИХ ҐРУНТІВ ПАСМОВОГО ПОБУЖЖЯ

ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГУМУСОВОГО СТАНУ ОПІДЗОЛЕНИХ ҐРУНТІВ ПАСМОВОГО ПОБУЖЖЯ

Назва:
ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГУМУСОВОГО СТАНУ ОПІДЗОЛЕНИХ ҐРУНТІВ ПАСМОВОГО ПОБУЖЖЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ПІДВАЛЬНА ГАЛИНА СТАНІСЛАВІВНА
УДК 910.3:631.4 (477.83)
ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГУМУСОВОГО СТАНУ ОПІДЗОЛЕНИХ ҐРУНТІВ ПАСМОВОГО ПОБУЖЖЯ
11.00.05 – біогеографія і географія ґрунтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Позняк Степан Павлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Мельник Анатолій Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри фізичної географії
кандидат географічних наук, доцент
Жанталай Павло Іванович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
доцент кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра географії України
Захист відбудеться 27 червня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 26 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор Волошин І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема гумусу завжди займала центральне місце у ґрунтознавстві. Із вивченням гумусу тісно пов’язане розуміння специфічних особливостей зональних типів ґрунтів, їх фізичних, фізико-хімічних особливостей, процесу формування ґрунтової родючості та шляхів її підвищення. Гумус є інтегральним показником родючості ґрунту, джерелом біогенних елементів, активатором біологічної активності, а також важливим критерієм діагностики ґрунтів.
Актуальність теми. До надзвичайно важливих завдань ґрунтознавства відноситься розробка теорії та методів збагачення ґрунтів гумусом, покращення його якісного стану, що можливе лише на основі глибокого розуміння законів гумусоутворення, сутності процесів гуміфікації та формування органо-мінеральних сполук. Актуальність вивчення органічної речовини, як одного з основних компонентів педосфери і фактора стійкості екосистем, пов’язана із значним антропогенним навантаженням на біосферу і, в першу чергу, на ґрунтовий покрив. Важливим є застосування порівняльного аналізу при дослідженні ґрунтів біоценозів і агроценозів як одного з основних шляхів забезпечення природно-ощадливого землекористування. Актуальним на сьогодні є розроблення заходів збереження органічної речовини, що можливе лише за умов детального вивчення динаміки вмісту і якісного складу гумусу в опідзолених ґрунтах протягом тривалого періоду. Ареали застосування цих заходів можна встановити лише, вивчивши географо-генетичні особливості гумусового стану ґрунтів.
Найскладнішими за будовою і особливостями ґрунтоутворення є опідзолені ґрунти Пасмового Побужжя – фонові на пасмах цієї території. Зважаючи на їх своєрідність, найважливішим в першу чергу є вивчення особливостей складу і ролі гумусу у формуванні їхнього профілю. Неоднорідність характеру внутрішньопрофільного розподілу головних компонентів гумусу робить неоднозначною характеристику гумусових профілів сірих опідзолених ґрунтів. Така специфічність профілю цих ґрунтів є причиною появи різних гіпотез їхньої генези. Проведені нами дослідження є певним внеском у вирішення цих проблем.
При дослідженні ґрунтового покриву Пасмового Побужжя попередніх років визначався лише вміст гумусу у верхніх горизонтах, що не достатньо для розкриття природи гумусоутворення. Науково обґрунтованим є поглиблене вивчення процесів гумусоутворення, що дасть змогу встановити географо-генетичні особливості гумусово-го стану ґрунтів території досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГУМУСОВОГО СТАНУ ОПІДЗОЛЕНИХ ҐРУНТІВ ПАСМОВОГО ПОБУЖЖЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок