Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ПОСНОВА ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
УДК 316.614-057.87:32
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, в лабораторії загальної психології та етнопсихології
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор,
заслужений діяч науки та техніки України
Пірен Марія Іванівна,
Українська Академія державного управління
при Президентові України (м.Київ),
професор кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Москаленко Валентина Володимирівна
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії соціальної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Бондарчук Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
АПН України, завідувач кафедри психології
Захист відбудеться 4 березня 2008 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розіслано 4 лютого 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність вивчення проблеми політичної соціалізації зумовлюється відповідними глобальними змінами, що відбуваються в українському суспільстві. Інтенсивність соціально-політичних та економічних змін, пошук нових ціннісних орієнтирів, суперечливість і різноспрямованість ціннісно-орієнтаційних уподобань стали основними характеристиками українського суспільства початку ХХІ сторіччя, а поглиблення цих процесів та синтез різноманітних передумов становлення особистості призводять до посилення динаміки зміни змісту та чинників політичної соціалізації.
У зв’язку з цим постає низка питань, безпосередньо пов’язаних з процесом політичної соціалізації: причини змін ціннісних пріоритетів суспільства та особистісних змін, виявлення соціально-психологічних чинників, що зумовлюють особливості перебігу процесу політичної соціалізації. Особливий інтерес викликає юнацький період соціалізації, оскільки саме цей вік є найбільш „чутливим” до соціально-політичних змін, що відбуваються в суспільстві, бо в цей період життя відбувається активне становлення особистості.
Певні аспекти політичної соціалізації розглядалися в роботах як вітчизняних, так і зарубіжних науковців. Об’єктом уваги дослідників є природа та механізми цього процесу (Г.Лассвел, Дж.Алмонд, С.Верба), вікова періодизація політичної соціалізації (Д.Істон, Дж.Денніс), можливості різноманітних інститутів соціалізації (Х.Ремшмідт), ефективність освітніх технологій і виховних прийомів на різних стадіях соціалізації (У.Бронфенбреннер), роль конвенційних норм в регуляції процесу соціалізації (Л.Колберг, Т.Шибутані), суб’єктивні процеси, що відображають результати соціалізації (Р.Бернс, Е.Еріксон), тощо.
У російській та вітчизняній науковій літературі проблема соціалізації особистості аналізується у філософському, соціально-психологічному та психолого-педагогічному вимірах. Окремі аспекти становлення свідомості і регуляції поведінки розглядалися в працях Л.П.Буєвої; В.А.Петровського, С.Л.Рубінштейна, соціально-психологічні аспекти становлення особистості розкриті в працях К.О.Альбуханової-Славської, Б.Г.Ананьєва, Г.О.Балла, А.О.Деркача, Л.М.Карамушки, М.Н.Корнєва, Л.Е.Орбан-Лембрик, В.О.Татенка, Т.М.Титаренко; механізми соціальної взаємодії, проблема соціальних ролей, які виконує індивід і вікова специфіка процесу соціалізації відображені в працях Г.М.Андрєєвої, І.С.Кона; механізми підвищення ефективності соціалізації через освітньо-виховний процес розглянуті у наукових дослідженнях М.Й.Боришевського, І.В.Жадана, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок