Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ІННОВАЦІЙ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА (на прикладі Карпатського регіону)

СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ІННОВАЦІЙ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА (на прикладі Карпатського регіону)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ІННОВАЦІЙ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА (на прикладі Карпатського регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
БУДНІКЕВИЧ ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 332.1: 330.341.1
СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ІННОВАЦІЙ:
ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА
(на прикладі Карпатського регіону)
Спеціальність: 08. 10. 01 – Розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті
імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович, Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, завідувач кафедри |
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук
Малицький Борис Антонович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, директор |
кандидат економічних наук
Карпінський Борис Андрійович, Львівський фінансово-економічний інститут, завідувач кафедри |
Провідна установа:Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ дослідження проблем комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил, м. Київ. |
Захист дисертації відбудеться 27 лютого 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 24 січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради, кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Увесь світ поряд з державним регулюванням використовує ринковий механізм не тільки в галузі впровадження результатів науки, а й у галузі продукування ідей. Таким ринковим механізмом є ринок інновацій, із притаманними йому попитом, пропозицією, ціною, маркетингом тощо. Його формування в Україні - справа не далекого майбутнього, він потрібен уже сьогодні як засіб збереження науково-технічного та інтелектуального потенціалу нації.
Способам реалізації наукового, інженерного, конструкторського, інноваційного потенціалу української економіки, які вийшли з-під тотального контролю держави, але не набули стійких форм у нових ринкових структурах, принципам формування інноваційної інфраструктури, в тому числі її інформаційній складовій, аналізу конкурентного середовища, в якому працюють вітчизняні підприємства і яка принципово відрізняється від інфраструктури, в якій функціонує бізнес у промислово розвинутих країнах, і навіть в країнах східної Європи, проблемам пошуку інвестицій та просування вітчизняних розробок на міжнародний ринок інновацій присвячені конференції, семінари, форуми науковців та практиків. У жовтні 2001 року відбувся Форум з питань розвитку прикордонного співробітництва, зокрема в рамках міжнародної асоціації “Карпатський Єврорегіон”, єврорегіонів “Буг”, “Верхній Прут”, “Нижній Дунай”, на якому було відмічено значення інновацій та інвестицій в економічному розвитку регіонів та обговорювалися перспективи науково-технічного співробітництва.
Сприйняття інновації як визначного фактора економічного розвитку знайшло своє відображення у багатьох дослідженнях як зарубіжних, так і вітчизняних авторів, теоретиків та практиків: Ю.Бажала, П.Бєлєнького, В.Войцеховського, О.Власюка, Г.Доброва, П.Друкера, П.Завліна, С.Ільєнкової, М.Козоріз, М.Кондратьєва, О.Кузьмін, Б.Малицького, М.Лапіна, О.Лапко, Л.Нейкової, Я.Побурко, М.Портера, С.Прігожина, Б.Санто, Р.Солоу, Б.Твісса, М.Туган-Барановського, Р.Фатхутдінова, К.Фрімена, Д.Черваньова, Й.-А.Шумпетера та інших.
Майже кожний дослідник, традиційно для інноватики, наводить своє визначення інновації, пропонує критерії та ознаки класифікації інновацій, розглядає структуру інноваційного процесу, проводить дослідження ціноутворюючих факторів, однак тематиці ринку інновацій увагу приділяло дуже обмежене коло дослідників: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ІННОВАЦІЙ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА (на прикладі Карпатського регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок