Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геологічні чинники формування колекторських властивостей пісковиків в південно-західної частини Донбасу

Геологічні чинники формування колекторських властивостей пісковиків в південно-західної частини Донбасу

Назва:
Геологічні чинники формування колекторських властивостей пісковиків в південно-західної частини Донбасу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
міністерство освіти і науки України
національний гірничий університет
Жикаляк Микола Васильович
УДК [553.94:622.357.1:539.217.5](477.61/62)
Геологічні чинники формування колекторських
властивостей пісковиків в південно-західної частини
Донбасу
Спеціальність 04.00.16 - “Геологія твердих горючих копалин
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Дніпропетровськ 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у державному регіональному геологічному підприємстві "Донецькгеологія" (м. Артемівськ) та у відділі геології вугільних родовищ великих глибин Інституту
геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ)
науковий консультант – доктор геолого-мінералогічних наук, професор,
заступник директора Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова
НАН України (м. Дніпропетровськ) Лукінов Вячеслав Володимирович
офіційні опоненти: – доктор геолого-мінералогічних наук, професор, професор
кафедри геології і розвідки родовищ корисних копалин
Національного гірничого університету Міністерства освіти і
науки України Нагорний Юрій Миколайович
– кандидат геолого-мінералогічних наук, начальник виробничого науково-
методичного загону СхідДРГП Міністерства охорони навколишнього
природного середовища (м. Луганськ) Задара Григорій Захарович
провідна установа – Інститут геологічних наук Національної академії наук
України, відділ геології вугільних родовищ (м. Київ)
Захист відбудеться “ 16 ” грудня 2005 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.05 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, тел. (0562) 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НГУ Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 2 ” листопада 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої
ради Д 08.080.05, к. г.-м. н., доцент А.Л. Лозовий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В Україні існують значні потенційні можливості видобутку та використання метану вугільних родовищ. Найбільш вивченими з геологічної точки зору є кам’яновугільні відклади, які зосереджені у геолого-промислових районах південно-західної частини Донбасу.
У газовому балансі шахт південно-західної частини Донбасу більш суттєву роль грає метан, який виділяється з пісковиків. Розподіл метану в пісковиках суттєво залежить від його колекторських властивостей, які, в свою чергу, обумовлені впливом геологічних чинників. Відсутність визначених закономірностей зміни колекторських властивостей пісковиків під дією геологічних чинників, до яких насамперед належать тектонічні умови, глибина залягання і структура пісковиків, стримує роботи щодо визначення перспективних ділянок і товщ пісковиків для попередньої дегазації і видобутку метану. Тому вивчення впливу геологічних чинників на властивості пісковиків і встановлення закономірностей зміни їх відкритої пористості та максимальної потенційної газонасиченості, що дозволить більш обґрунтовано планувати роботи з дегазації та промислового вилучення метану з пісковиків вугленосних товщ південно-західної частини Донбасу, є актуальною науково-практичною задачею для геологорозвідувальної галузі України.
Дисертаційна робота виконувалась у Державному регіональному геологічному підприємстві "Донецькгеологія" та Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, відповідно до загальнодержавних і галузевих програм та планів науково-дослідних робіт Національної академії наук України. Зокрема, згідно до Постанови Верховної Ради України №191/96 – ВР від 15.05.1996 р. "Про національну енергетичну програму України до 2010 р.", Постанови Кабінету Міністрів України №1463 від 27.09.2000 р. "Про заходи розвитку промислового добування метану з вугільних родовищ Донбасу", Постанови Кабінету Міністрів України №939 від 06.07.2002 р. "Про затвердження Програми підвищення безпеки праці на вугільних шахтах", держбюджетної теми "Наукові основи гірничо-геологічного прогнозу зон скупчення метану у вугільно-породному масиві", № держреєстрації 0103U001636.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Геологічні чинники формування колекторських властивостей пісковиків в південно-західної частини Донбасу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок