Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансовий ризик-менеджмент економічних агентів (на прикладі підприємств промисловості)

Фінансовий ризик-менеджмент економічних агентів (на прикладі підприємств промисловості)

Назва:
Фінансовий ризик-менеджмент економічних агентів (на прикладі підприємств промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.Каразіна
Таран Олександр Володимирович
УДК 658.15:330.131.7
Фінансовий ризик-менеджмент економічних агентів
(на прикладі підприємств промисловості)
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Васюренко Олег Володимирович,
Харківський банківський інститут Української академії
банківської справи Національного банку України,
завідувач кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сало Іван Васильович,
Сумський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
професор кафедри статистики
кандидат економічних наук, доцент
Азаренкова Галина Михайлівна,
Харківський банківський інститут Української академії
банківської справи Національного банку України,
завідувач кафедри обліку і фінансів
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
Міністерство освіти і науки України,
кафедра банківської справи.
Захист відбудеться “06” травня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “16” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розгляд низки завдань стосовно аналізу та управління ризиком економічної діяльності взагалі та з погляду на окремі її різновиди зокрема об’єктивно залишається у центрі уваги науковців. Це пов’язано, насамперед, із наслідками впливу ризикових подій на сталість економічних перетворень, доцільності застосування методів ризик-менеджменту, що зарекомендували себе у практиці розвинутих країн.
Водночас важливість зазначеного напрямку для вітчизняних підприємств зумовлена різними умовами розвитку ризик-менеджменту в Україні у порівнянні з економічно розвинутими країнами. Це, перш за все, відчувається у різній інформаційній насиченості фінансових та товарних ринків, рівні формалізації використовуваних процедур та техніки управління.
При цьому варто підкреслити, що практика впровадження фінансового ризик-менеджменту лише набуває широкого застосування на різноманітних підприємствах України як дійовий інструмент сучасного впливу на сталість розвитку їх фінансових відносин. До того ж неминучість фінансового ризику, як складової загального економічного ризику, обумовлена й такими факторами, як: розмаїтість і численність суб'єктів, що займаються підприємницькою діяльністю, спільність договірних відносин, діяльність у постійно змінюваному конкурентному середовищі. При цьому існуюча ситуація значно ускладнюється, тому що й досі відчуваються наслідки порушеного процесу відтворення, залишається досить вагомою кількість збиткових підприємств. Тож питання стосовно аналізу впливу ризикових подій у фінансовій сфері діяльності підприємств на сталість його загального функціонування набувають особливого значення.
Питанням дослідження різних підходів щодо зниження та передбачення ризикових подій в діяльності різних підприємств присвячено ряд робіт зарубіжних і вітчизняних учених-економістів: Г. Александера, Ф. Беа, О.В. Васюренка, В.В. Вітлінського, Д. Галаі, М. Гроуха, Ш. Де Ковни, С.М. Козьменко, А.А. Лобанова, Б.М. Мізюка, Л.О. Примостки, Л.Ф. Романенко, К.К. Сіо, К. Таккі, А.В. Чугунова, У. Шарпа та ін.
Актуальність теми. Узагальнення й аналіз опублікованих за даною проблематикою робіт дозволили зробити висновок про те, що питання формування концептуальних і методичних підходів щодо вирішення задачі зниження та передбачення впливів ризикових подій у фінансовій сфері діяльності підприємств недостатньо розроблені як у науковому, так і в організаційно-практичному аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фінансовий ризик-менеджмент економічних агентів (на прикладі підприємств промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок