Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я У СТАРШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ ЯК ПРЕДМЕТ ПСИХОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ

ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я У СТАРШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ ЯК ПРЕДМЕТ ПСИХОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ

Назва:
ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я У СТАРШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ ЯК ПРЕДМЕТ ПСИХОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.Костюка АПН УКРАЇНИ
СІРКО РОКСОЛАНА ІВАНІВНА
УДК 159.922
ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я У СТАРШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
ЯК ПРЕДМЕТ ПСИХОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
МАР'ЄНКО Борис Сергійович,
Львівський національний університет імені Івана
Франка Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
ЯКОВЕНКО Сергій Іванович,
Київський інститут внутрішніх справ при
Український академії внутрішніх справ,
начальник кафедри психології
кандидат психологічних наук, доцент
КОРНЄВ Микола Ничипорович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри соціальної психології
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки
України (м.Київ), кафедра психології
Захист відбудеться “ 24 ” вересня 2002 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім.Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ, вул.Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім.Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ, вул.Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 23 серпня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність проблеми психічного здоров'я молоді визначається декількома підставами.
Ускладнення у сучасних умовах виробничої діяльності, зміна характеру праці і способу життя великих мас населення, виникнення постійних стресових ситуацій ставлять високі вимоги перед інтелектуальним і емоційно-вольовим потенціалами особистості, викликають їх розлади. У свою чергу, психоневротичні відхилення знижують функціональні можливості організму і зумовлюють погіршення працездатності індивіда. У зв'язку з цим виникає необхідність своєчасного виявлення не тільки осіб з психічними хворобами, які потребують лікування, але і людей з проявами нервово-психічної нестійкості.
У той же час, оцінка стану психічного здоров'я молоді свідчить, що основні зусилля суспільства повинні бути спрямовані на його охорону, зміцнення, профілактику розладів. Проте не існує визначеної позиції у виборі засобів управління здоров'ям цієї вікової групи; результати фундаментальних досліджень у масовій практиці не використовуються; комплексні програми психосоціальної реабілітації з пріоритетним державним фінансуванням не розроблені. Така ситуація зумовлює необхідність вибору пріоритетного напряму суспільних вкладів у вирішення цієї проблеми.
Аналіз психічного здоров'я необхідний також для проведення комплексних і міждисциплінарних психологічних і психофізіологічних досліджень, що сприятиме більш глибокому розумінню етіопатогенетичних механізмів психічних розладів, індивідуальному підходу у ранній діагностиці і лікуванні нервово-психічних захворювань та їх попередження.
Ступінь досліджуваності теми. Актуальність проблеми психічного здоров'я зумовила пильну увагу вчених до її дослідження. У сучасній літературі зростає кількість публікацій, в яких розглядаються різні аспекти цієї проблеми. Установлена багатофакторність стану здоров'я, визначені його критерії і рівні. Водночас чимало істотних питань висвітлені ще недостатньо. Практично не вивчались механізми формування психічного здоров'я осіб старшого юнацького віку. Мало фундаментальних праць з аналізу властивостей індивіда і соціально-психологічних характеристик мікрогруп, які сприяють формуванню достатнього рівня психічного здоров'я. У теоретичному плані майже не розроблені і практично не втілені методи корекції психічного здоров'я студентської та учнівської молоді.
Об'єктом нашого дослідження став стан психічного здоров'я осіб старшого юнацького віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я У СТАРШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ ЯК ПРЕДМЕТ ПСИХОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок