Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВI ОСНОВИ ТЕХНОЛОГIЇ ТЕРМОЗМIЦНЕННЯ ПОЗДОВЖНЬО РОЗДIЛЕНОЇ АРМАТУРИ

НАУКОВI ОСНОВИ ТЕХНОЛОГIЇ ТЕРМОЗМIЦНЕННЯ ПОЗДОВЖНЬО РОЗДIЛЕНОЇ АРМАТУРИ

Назва:
НАУКОВI ОСНОВИ ТЕХНОЛОГIЇ ТЕРМОЗМIЦНЕННЯ ПОЗДОВЖНЬО РОЗДIЛЕНОЇ АРМАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НацIональна металургIйна академIя України
ШЕРЕМЕТ Володимир Олександрович
УДК 669.14.018.291.3:621.785.5.016.2
НАУКОВI ОСНОВИ ТЕХНОЛОГIЇ ТЕРМОЗМIЦНЕННЯ
ПОЗДОВЖНЬО РОЗДIЛЕНОЇ АРМАТУРИ
Спеціальність 05.16.01 – ”Металознавство та термічна
обробка металів”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ).
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор,
академік НАН України
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри металознавства
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
БОЛЬШАКОВ Володимир Іванович,
Придніпровська державна академія
будівництва і архітектури,
завідувач кафедри матеріалознавства і обробки
матеріалів, ректор академії
кандидат технічних наук, доцент
ПРИЛЕПСЬКИЙ Юрій Валентинович,
Макіївський інженерно-будівельний інститут,
декан механічного факультету
Провідна установа | Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова
НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 16.12.2003 року о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.02 Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий 14.11.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Должанський А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Арматурна сталь, що застосовується для армування залізобетону, повинна мати певний комплекс механічних властивостей і відповідати спеціальним вимогам із зварюва-ності, корозійної стійкості і т.д. Залишаючись одним з масових видів прокату, без якого немож-ливе будівництво, арматура має принципову особливість: повернути її до металофонду країни практично не можна. Сполучення жорстких вимог до експлуатаційних властивостей металу з його фактичною втратою при використанні в залізобетонних конструкціях як арматури визначає необ-хідність безперервного вдосконалення способів її виробництва з метою зниження собівартості за одночасного підвищення якості металу, зокрема для експортних вимог.
Відомо, що одним із найбільш ефективних способів одержання високоміцної арматури є тер-момеханічна обробка (ТМО), яка суттєво підвищує міцність та холодостійкість сталі при задо-вільній її зварюваності та корозійній стійкості. Основна маса арматури, що застосовується в будів-ництві, припадає на ненапружувану зварювану арматуру класів А400С і А500С (A-III, Ат-IIIС) із різних сталей. У вітчизняній практиці була здійснена спроба виробництва термомеханічно зміцне-ної арматури з вуглецевих сталей типу Ст5пс класу А400 (Ат-IIIС). Але як за вмістом вуглецю (до 0,4 %), так і за зварюваністю така арматура не відповідала вимогам міжнародних стандартів. Реалізація в промислових масштабах в умовах Криворізького державного гірничо-металургійного комбінату (КДГМК) ”Криворіжсталь” процесу прокатки з розділенням розкату, який забезпечує суттєве зниження витрат і підвищення продуктивності прокатних станів, поставила вимоги щодо створення нових арматурних сталей, технологій термозміцнення та охолодних систем для забез-печення металу арматури рівня властивостей за вимогами міжнародних стандартів. При цьому на момент початку роботи були відсутніми дані про вплив цього способу прокатки на корозійну стійкість і зварюваність термомеханічно зміцнених напівспокійних арма-турних сталей. Крім того, для виробництва арматури класів міцності А400С і А500С великих діаметрів за потрібне було підвищити прогартовуваність сталей, що доцільно досягати за рахунок мікролегування карбідо-утворюючими елементами, з яких найбільш ефективним є бор. Невизначеність сумісного впливу вказаних факторів на комплекс властивостей термозміцненої поздовжньо розділеної в потоці про-катки арматури не дозволяла реалізувати відповідне виробництво в умовах КДГМК “Криворіж-сталь”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАУКОВI ОСНОВИ ТЕХНОЛОГIЇ ТЕРМОЗМIЦНЕННЯ ПОЗДОВЖНЬО РОЗДIЛЕНОЇ АРМАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок