Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТЕРИТОРІЙ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТЕРИТОРІЙ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

Назва:
ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТЕРИТОРІЙ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,75 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Черняга Петро Гервазійович
УДК 528.021.7.37/38:551.2/3
ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТЕРИТОРІЙ АТОМНИХ
ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
05.24.01 - Геодезія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному технічному університеті
Міністерство освіти і науки України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Лобов Михайло Іванович, Донбаська державна академія будівництва та архітектури, завідувач кафедри інженерної геодезії, м.Макіївка Донецької області;
доктор фізико-математичних наук, професор Марченко Олександр Миколайович, професор кафедри теорії математичної обробки геодезичних вимірів, Державний університет “Львівська політехніка”, м.Львів;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Максимчук Валентин Юхимович, завідувач відділу динаміки магнітного поля Землі Карпатського відділення Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України, м.Львів.
Провідна установа: Донецький державний технічний університет, кафедра геодезії, Міністерство освіти і науки України, м.Донецьк.
Захист відбудеться 27 жовтня 2000р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 при Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, Львів-13, вул. Ст.Бандери, 12, ауд.518 ІІ навчального корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” за адресою 79013, м.Львів, вул.Професорська, 1.
Автореферат розісланий 22 вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Савчук С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Велика екологічна небезпека атомних електричних станцій (АЕС) вимагає проведення систематичних досліджень руху земної поверхні, тектонічних плит, визначення деформацій споруд та технологічного устаткування, кінцевою метою яких є розв'язання проблеми попередження аварійних ситуацій та сприяння нормальній роботі таких станцій.
Натурні геодезичні, геофізичні, гідрогеологічні, геологічні, сейсмологічні спостереження є необхідними на АЕС з їх складним та унікальним устаткуванням, яке вимагає високоякісного обслуговування як при будівництві, так і при експлуатації станцій.
Неповторність природних умов промислових майданчиків АЕС та довкілля ставить вимогу індивідуального підходу до питань визначення та врахування горизонтальних та вертикальних рухів земної поверхні, споруд та обладнання. Тільки враховуючи просторові параметри рухів земної поверхні та об'єктів АЕС, можна вивчити закономірності мобільності цих об'єктів та винайти методи їх прогнозування, що є складною і важливою проблемою. Розв'язання цієї проблеми, безперечно, необхідне та першочергове.
Досвід експлуатації АЕС показує, що інженерно-геологічні умови ускладнюються техногенними факторами в межах промислових майданчиків та прилеглих територій. Враховуючи все вищесказане, можна стверджувати, що експлуатація АЕС повинна супроводжуватись комплексним моніторингом, який має охоплювати вивчення всіх складових компонент дії навколишнього середовища та виробничих процесів.
Комплексний моніторинг повинен проводитись на території, яку називають геодинамічним полігоном (ГДП) на АЕС, і включати в себе систему геодезичних, геофізичних, гідрогеологічних, сейсмічних та інших перманентних та дискретних спостережень, спрямованих на визначення просторових деформацій земної кори, земної поверхні, будівель та споруд, технологічного обладнання АЕС, з'ясування причин цих деформацій та прогнозування їх в просторі і в часі.
Про необхідність створення ГДП на АЕС зазначається в рекомендаціях МАГАТЕ, листі №4012/10 від 28.12.96р. Державного департаменту з питань ядерної енергетики Міністерства енергетики України.
Геодинамічний полігон на АЕС доцільно поділити на такі складові:
· власне геодинамічний, головним завданням якого є вивчення активності глибинних розломів біля АЕС, дослідження взаємних переміщень тектонічних структур на промисловому майданчику та прилеглих територіях;
· техногенний, завданням якого є вивчення рухів і деформацій будівель та споруд на промислових майданчиках АЕС;
· технологічний, що вивчає деформації та зміщення технологічного обладнання та його окремих вузлів від положення, заданого проектом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТЕРИТОРІЙ АТОМНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок