Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ ІЗ МІЖКРИСТАЛЬНОГО РОЗЧИНУ УТФЕЛЮ ОСТАННЬОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ ІЗ МІЖКРИСТАЛЬНОГО РОЗЧИНУ УТФЕЛЮ ОСТАННЬОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ ІЗ МІЖКРИСТАЛЬНОГО РОЗЧИНУ УТФЕЛЮ ОСТАННЬОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПОДОБІЙ ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 664.1.05
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ ІЗ МІЖКРИСТАЛЬНОГО РОЗЧИНУ УТФЕЛЮ ОСТАННЬОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 05.18.05 – Технологія цукристих речовин та продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
кандидат хімічних наук, доцент
Мірошников Олег Миколайович
Національний університет харчових технологій, професор кафедри фізичної та колоїдної хімії
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Штангеєва Надія Іванівна
Національний університет культури і мистецтв, професор кафедри готельної і ресторанної справи
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Савич Анатолій Нікіфорович
ДНУ “Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості”, заступник директора з наукової роботи
Захист відбудеться “ 19 ” березня 2008 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, в аудиторії А-311.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 18 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н , доцент М.В. Карпутіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Меляса є побічним продуктом (відтоком), із якого виділення цукрози безпосередньо кристалізацією на цукровому заводі є економічно недоцільним. Тому, з точки зору цукрового виробництва меляса є відходом, а цукрозу, яка з нею виводиться, відносять до втрат.
Теорія мелясоутворення П.М. Сіліна, яка заклала основи нормування вмісту цукрози в мелясі, потребує подальшого розвитку як в теоретичному плані з метою виявлення закономірностей зміни розчинності цукрози і в’язкості її розчинів в присутності нецукрів, так і для уточнення методів нормування та контролю для використання в роботі заводів.
Нецукри цукрового виробництва складаються із сильних і слабких електролітів та неелектролітів, багато з яких мають гідрофобні фрагменти. Завдяки численним роботам вчених і інженерів нецукри класифіковані як речовини, що підвищують розчинність цукрози (всолюючі нецукри) або як речовини, що знижують розчинність цукрози (висолюючі нецукри). Склад нецукрів, що утворюють разом з цукрозою мелясу, залежить від багатьох чинників: від хімічного складу ґрунту, на якому вирощуються цукрові буряки, кліматичних умов вегетації рослини, сорту насіння та технології цукрового виробництва.
Вихід меляси складає 3...5 % до маси буряків, а вміст цукрози в ній – від 1,5...2,5 % до маси буряків. В зв’язку з цим розроблення способів, що дозволяють збільшити вихід кристалічного цукру шляхом зниження вмісту цукрози в міжкристальному розчині утфелю останньої кристалізації, може забезпечити більш ефективне використання сировини і є актуальним завданням удосконалення цукрового виробництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами
Дослідження виконувались у відповідності з держбюджетною тематикою науково-дослідних робіт Проблемної науково-дослідної лабораторії УДУХТ “Дослідження структури води як основного біологічного середовища гідратації та конформації фруктанів рослинного походження, розробка методів одержання модулів біологічно активних полімерів фруктози та їх дериватів” державний обліковий номер – 0197U001107, наказ Міністерства освіти України від 13.02.1997 р., “Дослідження гідратації, комплексо- та гелеутворення поліцукридів з метою отримання якісних харчових продуктів” державний обліковий номер – 0198U003138, наказ Міністерства освіти України від 19.03.1998 р.
Мета і завдання дослідження
Метою даної роботи є удосконалення технології вилучення цукрози із міжкристального розчину утфелю останньої кристалізації на основі теоретичних і експериментальних досліджень процесів гідратації цукрози в розчинах в присутності добавок, що спрямовано на збільшення виходу кристалічного цукру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЛУЧЕННЯ ЦУКРОЗИ ІЗ МІЖКРИСТАЛЬНОГО РОЗЧИНУ УТФЕЛЮ ОСТАННЬОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок