Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційна культура як інструмент підвищення ефективності функціонування ринкової системи

Організаційна культура як інструмент підвищення ефективності функціонування ринкової системи

Назва:
Організаційна культура як інструмент підвищення ефективності функціонування ринкової системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Броницький Олександр Миколайович
УДК 330.342.146
Організаційна культура як інструмент
підвищення ефективності функціонування
ринкової системи
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор Александров
Володимир Вікторович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, доцент Архієреєв
Сергій Ігоревич, Харківський національний
університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і
науки України, професор кафедри економічної
теорії;
– кандидат економічних наук, доцент Марченко
Ольга Сергіївна, Національна юридична академія
України ім. Я. Мудрого Міністерства освіти і науки
України (м. Харків), доцент кафедри економічної
теорії.
Провідна установа – Донецький національний університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться 24.10.2003 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. V–67.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий 24.09.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми теоретичного дослідження обумовлена тим, що досить часто принципи індивідуалізму, свободи вибору, максимізації корисності та саморегулювання трактуються як достатні ендогенні основи ринкової економіки. У той же час підвладність ринкових систем фундаментальним змінам та глибинним кризам свідчить про наявність деяких додаткових умов їх існування, які не є в своїй основі ринковими, але надають можливість ринкові виконувати свої функції. Ретельний аналіз ринкових, „доринкових” та „надринкових” механізмів свідчить про те, що жодна суспільна система не здатна функціонувати за відсутності певного „суспільного контракту”, який визначає базові „правила гри” та накладає обмеження на інструменти досягнення функції корисності індивіда, фірми або держави. У сучасній соціологічній та економічній науці цю сукупність правил, критеріїв та обмежень прийнято називати організаційною культурою.
Сьогодні в Україні відбувається системна перебудова економіки, її адаптація до ринкових умов із соціальною орієнтацією. Це визначає об’єктивну необхідність створення відповідних трансформаційних механізмів, які б забезпечували формування сучасної економічної системи, виправлення зроблених у недалекому минулому помилок; змушували б суб’єктів господарювання нарощувати обсяги виробництва, підвищувати його ефективність, оновлювати матеріально-технічну базу. Стратегія розвитку повинна насамперед забезпечити глибокі якісні зрушення у системі економічних відносин, оскільки саме вони є головною передумовою виходу національного господарства на траєкторію сталого зростання суспільного добробуту.
Для реалізації цих завдань важливе значення має формування ефективно діючих механізмів організаційної культури. Від її прогресивності, чіткого спрямування на заохочення підприємницької діяльності та створення сприятливого виробничого клімату в значній мірі залежать темпи економічного росту держави. Тому однією з визначальних умов ефективної економічної політики є розробка єдиної методологічної основи формування організаційної культури як надзвичайно важливого регулятора відтворювального процесу та адекватна її реалізація у практиці господарювання.
Досі вплив держави на загальний хід економічних процесів, які відбуваються в нашій країні, не забезпечував оптимального функціонування економічної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Організаційна культура як інструмент підвищення ефективності функціонування ринкової системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок