Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ МАРКЕТИНГОВИМИ ПРОЦЕСАМИ В АПК (на матеріалах сільськогосподарських та переробних підприємств молочного підкомплексу Київської області)

УПРАВЛІННЯ МАРКЕТИНГОВИМИ ПРОЦЕСАМИ В АПК (на матеріалах сільськогосподарських та переробних підприємств молочного підкомплексу Київської області)

Назва:
УПРАВЛІННЯ МАРКЕТИНГОВИМИ ПРОЦЕСАМИ В АПК (на матеріалах сільськогосподарських та переробних підприємств молочного підкомплексу Київської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рябенко Володимир Володимирович
УДК 339.138 : 631.14/15
УПРАВЛІННЯ МАРКЕТИНГОВИМИ
ПРОЦЕСАМИ В АПК
(на матеріалах сільськогосподарських та переробних підприємств
молочного підкомплексу Київської області)
08.06.02 – підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Гудзинський Олексій Дмитрович,
Національний аграрний університет, професор кафедри менеджменту і маркетингу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Заїнчковський Анатолій Олександрович,
Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри економіки і права
кандидат економічних наук, доцент
Камілова Сюзанна Різаївна,
Інститут аграрної економіки УААН,
старший науковий співробітник відділу ціноутворення та кон’юнктури ринку
Провідна установа – | Київський національний економічний університет Міністерства освіти України, кафедра аграрного менеджменту, м. Київ
Захист відбудеться 16 травня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041 м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041 м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий 15 квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Балановська Т.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Економічні ринкові реформи в агропромисловому комплексі України, які здійснюються протягом останніх десяти років, позитивних наслідків не дали, а навпаки спостерігається стала тенденція скорочення виробництва продукції тваринництва, зниження його економічної ефективності, поглиблення кризових явищ.
Головними причинами, які зумовили такий негативний стан в аграрному секторі економіки, є перш за все неврегульовані державою основні макроекономічні ринкові механізми: паритет цін між галузями, фінасово-кредитна і податкова система та економічні відносини між ланками агропромислового комплексу. Сільськогосподарські підприємства вимушені працювати в мінливому, неконтрольованому зовнішньому середовищі з великим ступенем невизначеності та ризику. Ці фактори вимагають застосування в аграрній сфері маркетингових принципів ведення господарства, які дозволяють адаптувати внутрішній потенціал підприємства до змін в зовнішньому середовищі і, як наслідок, підвищити результативність їх функціонування.
Вагомий внесок в розвиток теоретичних аспектів маркетингу зробили зарубіжні і вітчизняні вчені серед яких: Амблер Т., Ассель Г., Багієв Г.Л., Войчак А.В., Голубков Е.П., Данько Т.П., Дихтль Е., Кардаш В.Я., Котлер Ф., Кретов І.І., Ламбен Ж.Ж., Романов А.Н., Старостіна А.О., Хершген Х., Хруцький В.Є. та інші.
В нашій країні над вирішенням проблем, що стосуються впровадження маркетингової концепції в агробізнесі та управління маркетинговими процесами, працюють такі науковці як Бойко В.І., Даниленко А.С., Заїнчковський А.О., Зіновчук В.В., Імас Є.В., Камілова С.Р., Коваленко Ю.С., Нелеп В.М., Худолій Л.М., Шпичак О.М. та інші.
Незважаючи на це, результативний механізм управління маркетинговими процесами в АПК як система не сформований. Не відрегульовані механізми взаємовідносин в маркетинговому ланцюжку “виробництво – переробка – реалізація”.
Відсутність ефективного науково-обґрунтованого механізму застосування маркетингу в аграрній сфері та нагальна потреба у вивченні особливостей маркетингових процесів в АПК, розробці і впроваджені механізму управління ними обумовлюють актуальність теми і цільову спрямованість дисертаційного дослідження. В дисертаційній роботі розглянуті питання переходу до маркетингової концепції в аграрній сфері та механізм формування результативної системи управління маркетинговими процесами в АПК, зокрема в його молокопродуктовому підкомплексі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ МАРКЕТИНГОВИМИ ПРОЦЕСАМИ В АПК (на матеріалах сільськогосподарських та переробних підприємств молочного підкомплексу Київської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок