Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛИХ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ

МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛИХ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛИХ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОНДАР ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 330.45:334.012.64
МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛИХ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ
НА ОСНОВІ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі
та інформаційні технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2008Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Пушкар Олександр Іванович,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри комп’ютерних систем і технологій
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Лепа Микола Миколайович,
Науково-дослідний центр інформаційних технологій Інституту економіки промисловості Національної академії наук України, директор
кандидат економічних наук, доцент
Гур’янова Лідія Семенівна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри економічної кібернетики
Захист відбудеться “ 20  березня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д .055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий “  ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О. М. Ястремська
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливість процесу розвитку полягає в тому, що він пов’язаний із здійсненням інноваційної діяльності. Це викликає певні труднощі, тому що інноваційні введення, їх практична реалізація є дуже трудомісткою для малого підприємства через нестачу інноваційного потенціалу. Перешкодами для набуття певного рівня інноваційного потенціалу є множина зовнішніх і внутрішніх факторів, що стримують розвиток малих виробничих підприємств (МВП): непрозорість законодавчо-правової бази, перешкоди в одержанні кредитних коштів, низький рівень підготовленості керівництва та ін. Вони ведуть до створення несприятливих умов для розвитку МВП і неадекватної оцінки підприємством власних ресурсів.
Невід’ємною складовою розвитку МВП є здійснення постійного процесу прийняття рішень як з боку керівництва підприємства, так і з боку таких організацій, як бізнес-інкубатори, технопарки тощо. Для прийняття рішень повинен бути розроблений спеціальний інструментарій, в основу якого покладені економіко-математичні методи та моделі, що забезпечують розвиток.
Проблемам розвитку малого підприємництва присвятили свої роботи такі вітчизняні та закордонні вчені, як З. Варналій, Дж. Кеннет, Г. Козаченко, В. Лялін, П. М'ягков, В. Парсяк, О. Пеліх, К. Ховард, P.тощо. Питаннями, пов’язаними з організацією розвитку виробничо-економічних систем, займалися такі провідні вчені, як В. Глушков, В. Гончарук, В. Забродський, М. Кизим, М. Лепа, В. Пономаренко, О. Пушкар, Т. Сааті, А. Садеков, В. Самочкін, Б. Санто, Г. Трифілова, Дж. Форрестер та ін.
Необхідно відмітити, що певне коло питань, пов’язаних із розвитком малих підприємств за допомогою застосування модельного інструментарію, не знайшло належного відображення в наукових працях. Так, у запропонованих моделях відсутня цілісність підходу до моделювання розвитку МВП, не вирішеним залишається питання щодо здійснення процесу формування ділових взаємовідносин підприємства, потребують подальшого дослідження питання стосовно формування інноваційного потенціалу та аналізу загального стану малого підприємства, що демонструють його готовність до інноваційної діяльності тощо.
Вищенаведене свідчить про актуальність обраного напрямку дисертаційного дослідження, що визначив тему роботи, її мету та завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МАЛИХ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ПРОЦЕСІВ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок