Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕДІСТОРІЯ РАДІОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ ( 1870 - 1910 рр.)

ПЕРЕДІСТОРІЯ РАДІОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ ( 1870 - 1910 рр.)

Назва:
ПЕРЕДІСТОРІЯ РАДІОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ ( 1870 - 1910 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,54 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛIДЖЕНЬ НАУКОВО - ТЕХНIЧНОГО ПОТЕНЦIАЛУ
ТА IСТОРIЇ НАУКИ імені Г.М.ДОБРОВА
ГЛЄБОВА Анастасія Миколаївна
УДК 930: 53 (091)
ПЕРЕДІСТОРІЯ РАДІОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ
( 1870 - 1910 рр.)
07.00.07 - Історія науки і техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі історії науки Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, зав. відділом історії науки ЦДПІН НАН України ХРАМОВ Юрій Олексійович
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор кафедри фізики Дніпропетровського Національного університету САВЧУК Варфоломій Степанович кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри загальної та теоретичної фізики Національного технічного університету України (КПІ) ПОНОМАРЕНКО Лілія Петрівна
Провідна організація: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 05.07.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.01 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ЦДПІН НАН України.
Автореферат розіслано 04.06.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Л.С.Лобанова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Предмет дисертаційного дослідження.
Предметом вивчення у даній роботі є становлення і початковий розвиток радіофізичних досліджень в Україні наприкінці XIX - на початку XX століття. Цей дуже плідний, хоча водночас досить складний і суперечливий період в історії фізики характеризується не тільки помітним прискоренням процесу виникнення нових ідей та відкриття нових явищ, але й загальним перетворенням духу класичної фізики, виникненням нового способу фізичного мислення. У світовій фізиці цей період розпочинається створенням Дж.Максвеллом загальної теорії електромагнітних процесів (1860-1865 рр.), що ознаменувала собою початок другого етапу класичної фізики і перехід від ньютонівської механістичної до електродинамічної картини світу. Кінець даного періоду, згідно з узвичаєною хронологією1, збігається з початком побудови квантово-релятивістської картини світу і датується 1905 р. - роком створення А.Ейнштейном спеціальної теорії відносності і поширення ним на процеси випромінювання квантової теорії М.Планка. Закономірно, що саме з цього періоду беруть свій початок майже всі наукові напрями, які визначили подальший розвиток фізики у XX столітті. Так, саме в цей період було розроблено всі основні поняття класичної електродинаміки і започатковано експериментальне вивчення електромагнітних коливань та хвиль, методів радіозв'язку, фізичних процесів у радіотехнічних та електротехнічних приладах тощо. У сукупності ці дослідження складають передісторію розвитку радіофізики, яка на сьогоднішній день є майже не дослідженою у світовому масштабі і зовсім не вивчалася в контексті розвитку національної науки України.
В Україні даний період визначається помітною інтенсифікацією розвитку академічної науки, вдосконаленням системи підготовки наукових кадрів, початком створення матеріально-технічної бази фізичних досліджень. Разом з тим, характеризуючи стан розвитку фізичних досліджень в Україні, необхідно відзначити їх несистематичний, фрагментарний характер, відсутність достатньої державної підтримки, а також значно нижчий рівень розвитку технічної бази порівняно з науковими центрами Москви та Петербурга, а тим більше - західноєвропейських країн. Практично всі розглянуті в дисертації дослідження було здійснено українськими вченими за власною ініціативою, а експериментальні - також на власні кошти, за допомогою самостійно розроблених та власноручно сконструйованих приладів та устаткування. А проте, незважаючи на відсутність у даний період широкомасштабних і запланованих фізичних досліджень, українські вчені спромоглися зробити дуже суттєвий внесок у з'ясування основних закономірностей електромагнітних та світлових явищ, вивчення електричних коливань та електромагнітних хвиль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ПЕРЕДІСТОРІЯ РАДІОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ ( 1870 - 1910 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок