Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ЛІДЕРСТВА У ПІДЛІТКІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ЛІДЕРСТВА У ПІДЛІТКІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ЛІДЕРСТВА У ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОХОДЕНКО Світлана Володимирівна
УДК 152.27
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
МОТИВАЦІЇ ЛІДЕРСТВА У ПІДЛІТКІВ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
 
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Науковий керівник: - доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України КИРИЧУК Олександр Васильович, Державна академія керівних кадрів освіти, кафедра психології управління, м. Київ.
Офіційні опоненти:- доктор психологічних наук, доцент ПРИХОДЬКО Юлія Олексіївна, Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова, кафедра психології та педагогіки, м.Київ.
- кандидат психологічних наук, старший науковий
співробітник ФРОЛОВ Павло Дмитрович, Інститут політичної та соціальної психолгії АПН України, абораторія політичного імеджмейкінгу, пропаганди та реклами, завідувач, м.Київ .
Провідна організація: Державний педагогічний інститут МО України, м.Бердянськ.
Захист відбудеться 7 грудня 1998 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 01.48.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 252033, Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
 
Автореферат розіслано 16 жовтня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.п.н. М.І.Алєксєєва
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. У сучасному суспільстві інтерес до проблематики лідерства істотно зростає, як у наукових колах, так і серед педагогічної громадськості. Це обумовлено, з одного боку, тим, що розгляд процесів міжособистісної взаємодії з позицій гуманістичної психології посилив інтерес до кожної окремої особистості, її місця і ролі в цій взаємодії; з іншого боку, демократичні процеси в суспільстві: багатопартійність, відносна самостійність органів місцевого самоврядування, розвиток підприємництва активізували процес висування великої кількості лідерів - суспільно-політичних діячів, парламентарів, керівників сучасних підприємств тощо.
Які вони - сучасні лідери? Які цінності вони сповідують? Чому їх діяльність недостатньо ефективна? І, нарешті, хто буде лідером завтра і чому? Ці та багато інших питань привертають увагу вчених і практиків (суспільствознавців, соціологів, психологів, педагогів) до проблеми лідерства. Широко відомі роботи Г.М.Андрєєвої, Г.К.Ашина, І.П.Волкова, В.Д.Гончарова, Є.М.Дубовської, Н.С.Жеребової, І.С.Кона, Р.Л.Кричевського, Є.С.Кузьміна, І.С.Полонського, Б.Д.Паригіна, А.Г.Сорокової, Л.І.Уманського. Значний емпіричний матеріал з проблеми лідерства накопичений у зарубіжній психології. Особливо широкого поширення дослідження лідерства одержали в США.
Роль лідера дуже значна в малій групі, тому що він вирішує головні завдання, які поставлені перед групою у певній ситуації. На місці лідера не може бути будь-яка людина, а лише той, чия готовність діяти відповідає моменту. Специфіка лідерства полягає в тому, що роль лідера не тільки "дають", але він бере її сам. Іншими словами, -лідером може стати той, хто крім відповідного соціально-психологічного складу має достатню мотивацію лідерства, хоче виконувати цю роль у малій групі у певній ситуації.
Прояви лідерства в дитячих групах - тобто домінування одних особистостей над іншими, прийняття ними організаторських і координуючих функцій на кожному віковому рівні мають свою специфіку і широко досліджувані в роботах Залужного О.С., Ельконіна Д.Б, Драгунової Г.М., Коломинського Я.Л., Краковського О.П., Фельдштейна Д.І., Боришевського М.Й., Гаврищак Л.І., Говорун Т.В. та ін. Проте цим мотиваційне забезпечення прагнення до лідерства в підлітковому віці майже не вивчалося, це й обумовило вибір нами теми наукового дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Тема дисертаційної роботи входить до комплексної теми лабораторії психології управління Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України “Теоретико-методичні основи психологічного консультування керівників закладів середньої освіти з проблем управління” (№ держреєстрації 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ЛІДЕРСТВА У ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок