Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА НЕЙРОПОДІБНОЇМЕРЕЖІ І СИСТЕМИ ДЛЯ ОБРОБКИБІОМЕДИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ

РОЗРОБКА НЕЙРОПОДІБНОЇМЕРЕЖІ І СИСТЕМИ ДЛЯ ОБРОБКИБІОМЕДИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
РОЗРОБКА НЕЙРОПОДІБНОЇМЕРЕЖІ І СИСТЕМИ ДЛЯ ОБРОБКИБІОМЕДИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
ЗАГОРУЙКО ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА
УДК 615.471:681.325
РОЗРОБКА НЕЙРОПОДІБНОЇ
МЕРЕЖІ І СИСТЕМИ ДЛЯ ОБРОБКИ
БІОМЕДИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ
Спеціальність 05.11.17 – медичні прилади та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук
Тимченко Леонід Іванович,
Вінницький державний технічний університет,
старший викладач кафедри конструювання радіоелектронної та біомедичної апаратури
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Сторчун Євген Володимирович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри конструювання та технології виробництва
радіоапаратури
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Воробель Роман Антонович,
Фізико – механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України
(м. Львів), провідний науковий співробітник
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра звукотехніки та реєстрації інформації.
Захист відбудеться 23 травня 2001р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.10 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 3 квітня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Романишин Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні тенденції у галузі обробки сигналів показують, що для організації їх ефективної обробки бажано використовувати методи, розроблені самою природою. Підвищення інтересу до аналізу процесів, які відбуваються в корі головного мозку, призвело до виникнення моделей, які наділені деякими властивостями реальних нейронних мереж. Дослідження в нейробіології, і в першу чергу С. Зекі, вказують на багатоступеневий характер обчислень, які відбуваються в коркових зонах. Важливим припущенням є те, що для прийняття попереднього рішення не є необхідним отримання інформації з усіх сенсорних каналів обробки. Вивчення таких багатоступеневих (ієрархічних) систем, які ведуть спостереження в часових інтервалах, почалось порівняно недавно, проте можна з достатньою впевненістю припустити, що дослідження підуть шляхом, підказаним архітектурою й правилами побудови комп'ютерів, створених самою природою.
Сучасні гістологічні та електрофізіологічні дослідження показують, що як у сенсорних, так і особливо в асоціативних зонах кори існують численні нервові шляхи (горизонтальні волокна), які з'єднують розташовані поряд клітини. Одночасно із цими горизонтальними шляхами в іррадіації (розповсюдженні) збудження з однієї ділянки кори на іншу важливу роль відіграють і вертикальні шляхи кора®підкорка®кора. Наявність таких множинних горизонтальних та вертикальних шляхів підтверджує вірність просторової концепції організації нейронних мереж. А у поєднанні з ієрархічно організованими взаємодіями конвергентно-дивергентних структур, в горизонтальних та вертикальних шляхах можливо подати структури природних нейронних мереж. Причому такі структури наділені рядом особливостей. Для нейронної мережі кожному периферичному подразненню (вхідній інформації) відповідає свій просторово-часовий малюнок збудження, що за І. П. Павловим формує свій “динамічний структурний комплекс”.
Наявність даного механізму взаємодії також зумовлює такі відомі в нейробіології особливості організації обчислень у корі: топографічний характер відображення, одночасність (паралельність) дії сигналів, мозаїчність структури кори, груба ієрархічність кори, просторово корельований у часі механізм сприйняття, навчання. Проте, головним, невирішеним до цього часу, залишається питання: яким чином взаємодія нервових клітин, що виникає в момент взаємодії подразників, структурується в корі великих півкуль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА НЕЙРОПОДІБНОЇМЕРЕЖІ І СИСТЕМИ ДЛЯ ОБРОБКИБІОМЕДИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок