Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ТЕХНОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ТЕХНОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ТЕХНОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,27 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Денисенко Нінель Федорівна
УДК 372.36: 37. 037.1
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ТЕХНОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ
СИСТЕМОЮ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНИХ
НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.08 – дошкільна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі дошкільної освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор Павлютенков Євген Михайлович, Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри управління розвитком загальноосвітніх та професійно-технічних закладів освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Артемова Любов Вікторівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри дошкільної педагогіки;
доктор педагогічних наук, професор Волков Леонід Вікторович, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г.Сковороди; професор кафедри теорії та методики фізичного виховання;
доктор педагогічних наук, професор Пікельна Валерія Семенівна, Криворізький державний педагогічний університет, декан індустріально-педагогічного факультету.
Провідна установа: Південноукраїнський педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 20 червня 2002 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою 01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за адресою 01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 15 травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У період перебудови освіти в Україні фізичне виховання підростаючого покоління є важливим напрямком у роботі педагогів шкіл та дошкільних навчальних закладів. Головним призначенням фізичного виховання як соціальної системи в Україні є реалізація мети суспільства у формуванні всебічно розвиненої особистості (Національна Доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті).
Фізичне виховання у дошкільному навчальному закладі здійснюється всією системою різноманітних організаційних форм (щоденні заняття фізкультурою, ранкова гімнастика, рухливі ігри) та ефективними засобами (загартуванням, харчуванням, режимом, гігієнічними процедурами) (Е.Вільчковський, Т.Дмитренко, О.Кенеман, М.Кистяковська). Воно сприяє фізичному розвитку дітей, розвитку в малят фізичних якостей (швидкості, спритності, сили, витривалості, гнучкості), формуванню постави, зміцненню здоров`я, яке є найціннішим надбанням цивілізованого суспільства. Впливає на інтелектуальний розвиток дітей, їхнє морально-вольове, трудове, естетичне виховання (Є.Аркін, Є.Вавілова, Є.Вайнбург, Е.Вільчковський, Л.Гримак, Т.Дмитренко, Ю.Змановський).
Багатогранний вплив фізичного виховання на дітей дошкільного віку та реальний його стан у дошкільних навчальних закладах породжує ряд проблем. За останні роки однією з головних є проблема управління як розвитком спорту в цілому, так і діяльністю окремих організацій, у тому числі й закладів освіти: шкіл, дошкільних і позашкільних.
Складність її рішення полягає в тому, що поряд із піднесенням значущості ефективного управління розвитком спорту ця проблема є однією з найбільш не вивчених, оскільки до 90-х років головну увагу вчені приділяли проблемам “технології” тренувального процесу, формуванню рухових умінь і навичок у дітей (Н.Жмарьов). Разом з тим накопичений досвід у виробництві, економіці говорить про те, що прогрес у сфері людської діяльності можливий лише за умови паралельного вдосконалення технології тренувального процесу й удосконалення управління ним (Н.Жмарьов, Т.Круцевич]. Фізичне виховання дітей у дошкільному навчальному закладі, як складова дошкільної освіти, не має винятків з цього правила.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ТЕХНОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок