Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АНТРОПОГЕННОЇ МОДЕЛІ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ

ФОРМУВАННЯ АНТРОПОГЕННОЇ МОДЕЛІ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ АНТРОПОГЕННОЇ МОДЕЛІ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Зверко Тамара Василівна
УДК 316.74:378.011.3(477) (043.5)
ФОРМУВАННЯ АНТРОПОГЕННОЇ МОДЕЛІ
ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ
БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Спеціальність 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському гуманітарному університеті Народна українська академія, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат соціологічних наук, доцент
Михайльова Катерина Геннадіївна,
Харківський гуманітарний університет Народна
українська академія, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Бєлова Людмила Олександрівна,
заступник голови Харківської обласної державної
адміністрації
кандидат соціологічних наук
Балакірєва Ольга Миколаївна,
завідувач відділу моніторингових досліджень соціально-
економічних трансформацій Інституту економічних
прогнозувань НАН України
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України, кафедра соціології
Захист відбудеться 16 травня 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.06 у Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 14 квітня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В. Л. Лапшина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перспективи розвитку українського суспільства на сучасному етапі визначаються багатосторонньою залежністю від адекватної постановки та розв’язання проблем виховання, ступеня ефективної реалізації принципів взаємодії соціальних суб’єктів на основі їх саморозвитку та взаєморозуміння. Модернізація виховної діяльності виступає значущим вектором у перетворенні суспільства й укріпленні засад його життєдіяльності, проте періоди соціально-політичної трансформації останніх двох десятиріч у нашій країні були відзначені відстороненням від проблем виховання. Разом з тим, сучасні трансформаційні процеси видозмінюють систему виховання відповідно до умов відкритого суспільства, відповідно до нового стилю соціального життя, який обумовлений переходом до антропогенної цивілізації. Визначальним у цьому напрямку є людський (антропогенний) чинник, який веде до зміни системи цінностей людини, потребує орієнтації на вдосконалення її пізнавальних здібностей, здібності до самоорганізації і самореалізації, пошук і формування адекватної ідентичності. Тому важливою проблемою теоретико-методологічного характеру стає розуміння змістовного значення нових понять теорії виховання, що оформлюються в умовах трансформації суспільства.
Важливою характеристикою виховної практики в умовах безперервної освіти є направленість усіх ланок освіти на всебічний, гармонійний розвиток особистості, створення необхідних умов для такого розвитку. Сутність цього зводиться до усвідомленого прагнення індивіда до безперервного вдосконалення, самоосвіти, самовиховання.
Особливе місце у вирішенні проблем виховання належить питанням, що пов’язані з установленням перспективних шляхів розвитку виховної сфери у відбитті через практику вузівської системи в умовах безперервної освіти, визначення теоретичних засад новітніх явищ у розвитку виховання, ефективних напрямків його здійснення.
Вищий навчальний заклад має великий виховний потенціал, який визначається в тому, що студентська молодь, яка формується через вузівське середовище, проникає у різні соціальні сфери, селективно впливає на навколишнє середовище й вносить у його розвиток ціннісний смисл. Перспективою розвитку вузівської виховної практики повинні виступити нові принципи й орієнтації розвитку особистості відповідно до змісту соціальних ситуацій в умовах суспільства, що трансформується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АНТРОПОГЕННОЇ МОДЕЛІ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок