Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія і практика організації науково-дослідної роботи студентів (на матеріалах університетів України ХІХ ст.)

Теорія і практика організації науково-дослідної роботи студентів (на матеріалах університетів України ХІХ ст.)

Назва:
Теорія і практика організації науково-дослідної роботи студентів (на матеріалах університетів України ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди
Пузирьова Наталя Вікторівна
УДК 378.147 ”18”
Теорія і практика організації науково-дослідної
роботи студентів
(на матеріалах університетів України ХІХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Відченко Алла Гаврилівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім.Г.С.Сковороди,
професор кафедри історії педагогіки
та порівняльної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний
університет ім.В.Г.Короленка
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Щокіна Наталія Борисівна,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м.Луганськ.
Захист відбудеться “26” листопада 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м.Харків, вул.Артема, 29, ауд. № 216
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул.Блюхера, 2,
ауд. № 215-В).
Автореферат розісланий “22” жовтня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми. У Національній доктрині розвитку освіти головним чинником модернізації системи вищої освіти визнане поєднання освіти й науки, а однією з умов, детермінуючих її подальший розвиток, - залучення до наукової діяльності обдарованої учнівської та студентської молоді. У контексті вирішення вказаних проблем потребує переосмислення фундаментальний принцип університетської освіти, сутність якого полягає в поєднанні наукової та освітньої діяльності. Названий принцип має глибокі корені в університетській вітчизняній освіті й характеризується неоднорідними процесами успадкування своїх набутків.
Водночас однією з вихідних умов сучасного реформування ланки національної вищої освіти є осмислення й усвідомлення історичного досвіду, обєктивна оцінка історичних реалій, виявлення прогресивних та діючих чинників функціонування тих механізмів вищої школи, творче використання яких сприятиме зростанню освітнього потенціалу суспільства й застереженню від повторення помилок минулого.
У площині використання творчих пошуків і доробку вітчизняної педагогічної теорії та практики особливий інтерес викликає період другої половини ХІХ - початку ХХ століття як найбільш інтенсивний і результативний стосовно реформаторських процесів та перетворень в освітній галузі, зокрема й у питаннях вищої освіти. Він особливо виправданий на тлі стратегічних завдань забезпечення високої якості вищої освіти та одночасного виховання особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, сучасної європейської цивілізації і є професійно мобільною на ринку праці.
Аналіз стану наукової розробки проблеми засвідчив, що прогресивними педагогами минулого було поставлено чимало проблем у функціонуванні вищої освітньої ланки, які не втратили своєї актуальності, серед них - питання розвитку студентської науки.
Цікаві дані, з точки зору організації науково-дослідної роботи студентів, містять фундаментальні дореволюційні історико-педагогічні монографії: Д.Багалія - Короткий нарис історії Харківського університету за перші сто років його існування /1805-1905/, Досвід історії Харківського університету за невиданими матеріалами /з 1802 по 1815/, Досвід історії Харківського університету за невиданими матеріалами /з 1815 по 1835/; М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Теорія і практика організації науково-дослідної роботи студентів (на матеріалах університетів України ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок