Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ЦІНОУТВОРЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ

ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ЦІНОУТВОРЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ЦІНОУТВОРЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПИСЬМЕННА Уляна Євгенівна
УДК 621.31.003
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ЦІНОУТВОРЕННЯ
НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Шегда Анатолій Васильович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, завідувач кафедри
теоретичної та прикладної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Недін Ігор Валентинович
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри автоматизації проектування
енергетичних процесів та систем
кандидат економічних наук, доцент
Косар Наталія Степанівна
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри маркетингу і логістики
Провідна установа: Київський національний економічний університет
ім.В.Гетьмана МОН України,
кафедра стратегії підприємств, м.Київ
Захист відбудеться “26” квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90 А, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “23” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.І. Жилінська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток і ефективна взаємодія паливно-енергетичного комплексу, металургійної промисловості, транспорту, інших стратегічних галузей є одним з визначальних факторів ефективного розвитку національної економіки. Енергетична складова розглядається як важливий індикатор оцінки стану національної економіки, а паливно-енергетичним ресурсам приділяється ключове місце в стратегічних програмах і зовнішньо-економічній політиці країн.
Вплив стану електроенергетичної галузі на економіку України важко переоцінити, враховуючи велику енергоємність валового внутрішнього продукту та зростання попиту на енергоносії, що виводить фінансово-економічні проблеми енергетичних підприємств в ряд найважливіших. Про нагальність і пріоритетність їх сталого розвитку наголошувалось у працях вітчизняних дослідників М.А.Павловського, А.К.Шидловського, В.М.Гейця, М.М.Кулика, М.П.Ковалка, В.О.Точиліна, Р.Р.Голуба, І.В.Недіна, В.Е.Ліра, зарубіжних – Ф.Волака, Г.П.Кутового, В.А.Непомнящего, Б.З.Гамма та ін.
Структурні зрушення, що відбулись в електроенергетичній галузі за останнє десятиріччя, вказують на вагомість структурного фактору в економічній стабільності та ефективності функціонування енергетики, а також його вплив на цінову динаміку і кон’юнктуру внутрішнього ринку загалом. В умовах перехідної економіки однією з актуальних є проблема ціноутворення та досягнення макроекономічної збалансованості на основі виваженої цінової політики на мікро-, мезо- та макрорівні. Крім того, ефективна цінова політика на енергоринку та ринках палива в світлі міжнародних відносин дозволяє розширювати ринки збуту електроенергії і паливних ресурсів.
Ціновій проблематиці у даній сфері присвятили значну увагу вітчизняні вчені М.І.Макаренко, Б.П.Чиркін, В.Є.Щуліпенко, зарубіжні – С.Пельтсман, П.Опітц, В.І.Едельман, Б.В.Папков та багато інших, які комплексно вивчали проблемні питання енергетичного сектора і визнали, що інституційне середовище його функціонування і розвитку накопичило негативні фактори, які разом з недоліками регулювання вплинули на ефективність функціонування енергетичних підприємств.
Трансформація цінового механізму енергетичних підприємств у контексті структурних зрушень в цьому секторі економіки, а також неоднозначні наслідки такої трансформації для підприємств-споживачів електричної енергії є недостатньо дослідженими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ЦІНОУТВОРЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок