Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКИХ ХРАМІВ НА ПІВДЕННІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ XVIII – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКИХ ХРАМІВ НА ПІВДЕННІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ XVIII – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКИХ ХРАМІВ НА ПІВДЕННІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ XVIII – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський державний технічний
університет будівництва та архітектури
КІБА Михайло Павлович
УДК 72.01: 726.5/6(447)
АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКИХ ХРАМІВ
НА ПІВДЕННІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ
(КІНЕЦЬ XVIII – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
Спеціальність 18.00.01 - теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата архітектури
Харків — 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Інтер’єр та обладнання” Харківської державної академії дизайну і мистецтв Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат архітектури, доцент,
завідувач кафедри “Дизайн меблів”
Харківської державної академії дизайну і мистецтв
Трегуб Наталія Євгеніївна
Офіційні опоненти: | доктор архітектури, професор, дійсний член Української академії архітектури, декан архітектурного факультету Національного університету “Львівська Політехніка”
Проскуряков Віктор Іванович
кандидат архітектури, доцент, завідувач кафедри реконструкції та реставрації архітектурних об’єктів
Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури
Черкасова Катерина Тимофіївна
Провідна установа: | Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “29” жовтня 2004 року о “15” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д64.056.02 у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків,
вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури (61002, м. Харків,
вул. Сумська, 40).
Автореферат розісланий “28” вересня 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор архітектури О.О. Фоменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З набуттям Україною незалежності відбувається процес відродження культурних і духовних традицій, однією з яких стало зодчество Римсько-Католицької Церкви. Цілий ряд церков латинського обряду використовувався до 1990-х років за непрямим призначенням. У регіоні південної і східної України екстер'єри та інтер'єри римсько-католицьких церков не зберігалися і досить часто перебудовувалися згідно з новими функціональними вимогами (кінотеатри, музеї, архіви і т.д.). В зв’язку з постановами Кабінету Міністрів України багато римсько-католицьких храмів на сході і півдні України повернуто релігійним громадам. Стан всіх повернутих святинь оцінюється як критичний і потребує реставрації. Тому існує необхідність дослідження різносторонніх характеристик архітектури цих храмів. Потребує вивчення група культурологічних питань для визначення історико-культурної цінності римсько-католицьких храмів в палітрі духовної спадщини не тільки регіону, але країни в цілому.
Науковий і практичний стан вивченості проблеми. Хронологічні і статистичні відомості про діяльність римсько-католицьких громад та будівництво храмів у другій половині ХІХ на початку ХХ століття починають позначатися в історичних описах міст східної і південної України , путівниках, церковних довідниках, періодичних виданнях (Д.І. Багалєй, В.Є. Бучневич, Г.Н. Ге та інш.). У другій половині ХХ століття архітектурно-художні характеристики храмів виявляються закордонними і вітчизняними вченими. Аналізується архітектура і культурологічні процеси, які спонукали виникненню римсько-католицьких кірх в німецьких колоніях на півдні України в ХІХ столітті. Ці питання розглядаються в окремих монографіях (К. Келлер (Keller), Й. Шнурр (Schnurr)) та в публікаціях у періодичному виданні „Heimatbuch der Deutschen aus Russland” (Й. Шнурр, Г. Фаст (Fast), Ф. Лундес (Lundeis)). Деякі римсько-католицькі храми досліджуваного регіону згадуються при аналізі польскої храмової архітектури ХІХ століття в монографії А. Майдовського (A. Majdowski). Вивчення архітектури храмів, місцезнаходження в міській забудові, обставини побудови освітлені в публікаціях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКИХ ХРАМІВ НА ПІВДЕННІЙ ТА СХІДНІЙ УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ XVIII – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок