Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІОНІЗАЦІЯ ЗАЛІЗА В УМОВАХ КАТОДНОЇ ПОЛЯРИЗАЦІЇ ТА ВПЛИВ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ ЗМІН У ПРИЕЛЕКТРОДНОМУ ШАРІ

ІОНІЗАЦІЯ ЗАЛІЗА В УМОВАХ КАТОДНОЇ ПОЛЯРИЗАЦІЇ ТА ВПЛИВ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ ЗМІН У ПРИЕЛЕКТРОДНОМУ ШАРІ

Назва:
ІОНІЗАЦІЯ ЗАЛІЗА В УМОВАХ КАТОДНОЇ ПОЛЯРИЗАЦІЇ ТА ВПЛИВ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ ЗМІН У ПРИЕЛЕКТРОДНОМУ ШАРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна академія наук україни
інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського
Бик Михайло Володимирович
ІОНІЗАЦІЯ ЗАЛІЗА В УМОВАХ КАТОДНОЇ ПОЛЯРИЗАЦІЇ
ТА ВПЛИВ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ ЗМІН
У ПРИЕЛЕКТРОДНОМУ ШАРІ
Спеціальність 02.00.05 – електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України на кафедрі технології електрохімічних виробництв, м. Київ
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Ткаленко Дмитро Анатолійович
Національний технічний університет України "КПІ",
професор кафедри технології електрохімічних виробництв
Офіційні опоненти – доктор хімічних наук, професор
Кублановський Валерій Семенович
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського
Національної академії наук України (м. Київ)
завідувач відділу
доктор хімічних наук, професор
Ларін Василь Іванович
директор науково-дослідногоінституту хімії при
Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна,
(м. Харків)
Захист дисертації відбудеться "__11___" жовтня 2007 р. о _1000_год. на засіданні спеціалізованої вченої ради .Д 26.218.01 при Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий "__5___" вересня 2007 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук Г.Г. Яремчук


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Згідно з основними положеннями електрохімії розчинення металів в активному стані при зміщенні потенціалу у напрямку більш від’ємних значень потенціалів, ніж стаціонарний, швидкість іонізації металів повинна закономірно сповільнюватись. Але вже досить давно, коли почали використовувати катодний захист металічних конструкцій, було встановлено, що при примусовому зміщенні потенціалу в катодному напрямку швидкість іонізації металу в певному інтервалі потенціалів перестає залежати від потенціалу. Виявлений ефект пояснювали з позицій “хімічного розчинення”, припускаючи, що розчинення металів при катодній поляризації відбувається за рахунок прямої взаємодії компонентів розчину і атомів металу, тобто процес відбувається без просторового розділення катодної і анодної напівреакцій, і тому не підпорядковується законам електрохімічної кінетики. Однак останнім часом виникла об’єктивна необхідність в уточненні існуючих уявлень про природу аномального розчинення металів з урахуванням останніх досягнень електрохімії.
Вирішення проблем, пов’язаних із корозією металевих конструкцій та їх захистом, у багатьох випадках залежить від правильного визначення механізму іонізації металу. Тому встановлення закономірностей іонізації металів у різних умовах є важливим і необхідним завданням теоретичної і прикладної електрохімії. Дійсно, знання таких закономірностей дає змогу зрозуміти сутність і механізм даного явища, що спростить розробку більш надійних методів захисту металів від корозійного руйнування. З урахуванням актуальності розглянутих питань була сформульована мета даної роботи, а також визначені конкретні завдання, вирішення яких повинно сприяти досягненню цієї мети.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами темами. Робота виконана згідно з Постановою Президії НАН України від 13.09.2002 р. про встановлення пріоритетних напрямків дослідження в галузі корозії та протикорозійного захисту металофонду України. Робота виконана за проектом №4356ф "Теорія кооперативних електрохімічних процесів з фазовими перетвореннями" Державного фонду фундаментальних досліджень Міністерства науки і освіти України (2001-2004 р., номер державної реєстрації 0103U007723), проектом №2560ф "Вплив будови та властивостей межі розподілу метал/електроліт на механізм та кінетичні параметри процесів іонізації металів" Міністерства освіти та науки України (2002-2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІОНІЗАЦІЯ ЗАЛІЗА В УМОВАХ КАТОДНОЇ ПОЛЯРИЗАЦІЇ ТА ВПЛИВ НА ЦЕЙ ПРОЦЕС КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ ЗМІН У ПРИЕЛЕКТРОДНОМУ ШАРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок