Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка математичних моделей багатополюсників, адаптованих до вхідної мови сучасних програм аналізу електронних схем

Розробка математичних моделей багатополюсників, адаптованих до вхідної мови сучасних програм аналізу електронних схем

Назва:
Розробка математичних моделей багатополюсників, адаптованих до вхідної мови сучасних програм аналізу електронних схем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,07 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Моделювання системи інтелектуального аналізу даних на основі реляц
ійних баз даних


Національний університет “Львівська політехніка”
Троханяк Степан Романович
УДК 621.372061
Розробка математичних моделей багатополюсників, адаптованих до вхідної мови сучасних програм аналізу електронних схем
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат технічних наук, доцент
Бобало Юрій Ярославович,
в.о. проректора з наукової роботи
Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - |
доктор технічних наук, професор
Яцимірський Михайло Миколайович,
заступник директора Центру математичного
моделювання ІППММ, м. Львів;
доктор технічних наук, доцент
Дивак Микола Петрович,
завідувач кафедри комп’ютерних наук
Тернопільської Академії народного господарства.
Провідна установа - | Вінницький державний технічний університет,
кафедра теоретичної електротехніки та промислової
електроніки, м. Вінниця.
Захист відбудеться 9 вересня 2003 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м.Львів-13, С.Бандери,12)
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий 4 серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Федасюк Д.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На даний час інтенсивно розвиваються наукові дослідження в напрямку покращення методів проектування радіоелектронної радіоапаратури. При цьому широко використовується сучасна комп’ютерна техніка. Це, в свою чергу, спонукає до вирішення задач автоматизації проектування складних електричних та електронних схем, в тому числі гібридних і монолітних інтегральних схем.
Сьогодні існує велика кількість систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР РЕА). Попередній аналіз електричних та електронних кіл та пристроїв, на етапі впровадження їх у виробництво, здійснюється з допомогою саме таких систем. Тому існує проблема їх коректного представлення засобами конкретних САПР РЕА на етапі тестування та аналізу. Часто компонентами сучасних електричних кіл та пристроїв є багатополюсні елементи. В багатьох випадках є дуже важко, або навіть і неможливо представити такі багатополюсники класичними схемами-заміщення, на основі елементарних дво- або триполюсних елементів (резисторів, конденсаторів, індуктивностей, транзисторів, та ін.). Тому доцільним є використання функціональних макромоделей багатополюсних компонент (багатополюсник розглядається як “чорна скринька”). В зв’язку із цим розроблено багато алгоритмів та методів аналізу і синтезу електричних та електронних кіл. Зокрема добре себе зарекомендував метод змінних стану. Існують програмні комплекси для ідентифікації параметрів дискретних макромоделей таких багатополюсників. Застосування такого роду макромоделей в сучасних САПР РЕА є проблематичним, оскільки бібліотеки електротехнічних елементів останніх містять дво- або триполюсники, а представлення функціональних залежностей компонент з допомогою того чи іншого математичного апарату є дуже обмеженими, або й взагалі неможливим.
Отже, на даний момент існує потреба в розробці універсального підходу представлення функціональних математичних моделей багатополюсників наявними засобами САПР РЕА. При цьому процедура представлення повинна бути достатньо ефективною (не надто ускладненою) та відповідати необхідному рівню автоматизації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами.
Тема дисертаційної роботи відповідає напрямку досліджень, що проводяться на кафедрі теоретичної та загальної електротехніки Національного університету “Львівська політехніка”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розробка математичних моделей багатополюсників, адаптованих до вхідної мови сучасних програм аналізу електронних схем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок