Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Скорнякова Ірина Вікторівна
УДК 338.45: 339.54(477)
ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Тарасова Ніна Володимирівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідуюча відділом проблем розвитку промисловості
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, Сичевський Микола Петрович, Дочірнє підприємство „Вільд-Україна”, генеральний директор
кандидат економічних наук Чала Ніна Дмитрівна, Академія муніципального управління МОН України, доцент кафедри державних і місцевих фінансів,
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем управління виробництвом, м. Донецьк
Захист відбудеться: 23 січня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .160.02 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, .
Автореферат розісланий 20 грудня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Л.В. Дейнеко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досягнення Україною стратегічної мети, проголошеної Конституцією, – побудови соціальної держави – потребує створення міцного економічного підґрунтя, що неможливо без підвищення ефективності та конкурентоспроможності національної економіки. Чи не найважливішу роль у цьому процесі має відігравати структурна перебудова експорту України, оскільки насамперед через неї можна забезпечити конкурентоспроможність економіки на світовому ринку.
Сьогодні структуру українського експорту визначає сировинна спрямованість. Разом з тим, вивіз із України традиційних сировинних товарів має свої межі й основна мета заходів і програм полягає у збільшенні вартісного обсягу вітчизняного експорту і, насамперед за рахунок продукції з підвищеним ступенем обробки, наукоємних товарів, технологій і послуг.
Формування конкурентоспроможного виробничого та експортного потенціалу неможливе без адекватного механізму управління, що вирішальною мірою залежить від підвищення ролі держави в регулюванні процесів розширеного відтворення. Відповідно до Концепції державної промислової політики України від 12.02.2003 р. розвиток обробної промисловості визначений як один із пріоритетних напрямів структурної економічної політики України.
Теоретичним та практичним аспектам розвитку промислового експортного потенціалу України в цілому та її регіонів зокрема присвячені роботи таких вчених, як: О.М. Алимова, О.І. Амоши, Ф.О. Верби, О.С. Власика, Б.М. Данилишина, Л.В. Дейнеко, М.І. Іванова, С.І. Кірєєва, І.В. Крючкової, В.М. Осипова, Т.В. Пепи, С.І. Пирожкова, М.П. Сичевського, А.І. Сухорукова, Н.В. Тарасової, Н.Д. Чалої, Л.Г. Червової, Л.Г. Чернюк, М.Г. Чумаченка, О.С. Шнипка та інших.
Поняття експортного потенціалу обробної промисловості як самостійного та цілісного об’єкта дослідження не зустрічається в наукових працях. Як правило, в них розглядаються тільки деякі аспекти формування експортного потенціалу окремих галузей вітчизняної економіки, що не дає можливості отримати цілісне уявлення означеної проблеми. Немає єдиного наукового підходу до методології та методики оцінки експортного потенціалу і його ефективності, а також будь-яких підходів до визначення та розгляду формування його як макроекономічного процесу. Наявність такого кола невирішених та недостатньо розроблених питань у цій сфері визначили вибір теми дисертаційного дослідження, зумовили його мету та завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок