Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “Просвіта” у формуванні державницького потенціалу Українcького народу (друга половина XIX — перша чверть XX ст.)

“Просвіта” у формуванні державницького потенціалу Українcького народу (друга половина XIX — перша чверть XX ст.)

Назва:
“Просвіта” у формуванні державницького потенціалу Українcького народу (друга половина XIX — перша чверть XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,34 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут історії України
Малюта Ольга Володимирівна
УДК 321.01(477)“1868/1920”
“Просвіта” у формуванні державницького потенціалу Українcького народу
(друга половина XIX — перша чверть XX ст.)
07.00.01 — історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ — 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України другої половини XX ст. Інституту історії України Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Даниленко Віктор Михайлович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України другої половини XX ст.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Верстюк Владислав Федорович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії української революції (1917–1921 рр.);
кандидат історичних наук
Кравченко Алла Анатоліївна,
Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова,
доцент кафедри історії України.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, м. Київ.
Захист відбудеться “_30__”__________2005р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.235.01 при Інституті історії України НАН України (01001, м.Київ, вул. М.Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “_18__”_серпня_________2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук О. І. Гуржій
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Державотворчий процес є важливим для кожної нації, оскільки виявляє її зрілість, рівень розвитку, можливість задоволення політичних прав. У зв’язку з цим, цінним є не лише внесок його учасників, а й діяльність із формування потенціалу, який був використаний у розбудові держави. Найбільшим досягненням Української революції 1917 — 1921 рр. стало національне державотворення. Одним із його суб’єктів була “Просвіта” — громадська організація, що з часу виникнення у другій половині XIX ст. займалась поширенням освіти серед українського народу, а, відповідно, брала участь у його консолідації, пробудженні національної свідомості, обстоюванні культурно-освітніх, економічних, політичних прав. Товариство у своїй діяльності вийшло за рамки сформульованих у статутах завдань. Підготовлені організаціями національно свідомі кадри реалізували себе як працівники різних гілок влади у період державного будівництва.
Вивчення ролі “Просвіти” у формуванні державницького потенціалу українського народу другої половини XIX — першої чверті XX ст. є важливим у сучасний період розбудови Української держави. Опанування досвідом просвітянських організацій дасть змогу скористатись їх позитивними досягненнями для зміцнення української державності, утвердити нинішні здобутки, не повторюючи раніше зроблених помилок. Об’єктивне висвітлення процесу дозволить визначити та вивчити роль особистісного фактора в державотворенні, відтворити діяльність членів “Просвіти” 1868 — 1920 рр. у різних сферах суспільного життя.
Актуальність дослідження також обумовлена відсутністю в історіографії спеціальної праці, присвяченої діяльності, ролі, значенню “Просвіти” у формуванні державницького потенціалу українського народу. Розвиток громадської активності, доступ нації через об’єднання та організації громадян до участі у державних та суспільних справах, представництво інтересів народу, залучення його до суспільно-політичної діяльності, створення мережі товариств сприятиме перетворенню суспільства у громадянське.
Термінологія. Під “державницьким потенціалом” автор розуміє сукупність суспільно-політичних, а також духовних, освітніх, культурних, економічних надбань, що стали передумовою створення та розбудови Української держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: “Просвіта” у формуванні державницького потенціалу Українcького народу (друга половина XIX — перша чверть XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок